logo
Aktualności

Różaniec wyśpiewany z siostrami

W październiku wierni szczególnie gromadzą się w kościołach na modlitwie różańcowej i  wraz ze swoimi pasterzami wspominają i chwalą Maryję, Królową Różańca Świętego. Modlitwa ta jest dziś szczególnie potrzebna. 

Szukanie schronienia w Sercu Maryi daje pokój i nadzieję. Każde „Zdrowaś Maryjo” jest ziarnem ufności wrzuconym w zalęknione i niespokojne serce. W dzisiejszym szaleństwie pogoni za tym, co tylko zewnętrzne, trzeba nam szaleństwa szukania Boga, zbliżania się do Niego i szukania u Niego ratunku. Maryja zawsze przychodzi nam z pomocą. Nikt tak bardzo nie kochał Boga jak Ona. Żadne inne stworzenie nie było tak zasłuchane w Boga jak Maryja. Warto przez Jej Serce zbliżać się do Serca Boga.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej wyśpiewanej razem z siostrami urszulankami. Proponujemy jedną „Dziesiątkę Różańca”,  w dowolnej, wybranej przez siebie Tajemnicy. Melodia, która prowadzi nas w tym Różańcu, zrodziła się z modlitwy jednej z sióstr i zaprasza każdego z nas do pogłębienia więzi z Bogiem.

Śpiewaj i módl się razem z nami. Pozwól się poprowadzić w tym różańcu jak dziecko uchwycone za rękę swej kochającej matki.

s.J

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia