logo
Aktualności

Różańcowe Koła Ratunkowe czyli różaniec na żywo

Zapraszamy siostry urszulanki, wszystkich związanych z urszulankami, jak i tych, którzy chcą  nas poznać, członków naszych rodzin, Urszulańskie Róże Różańcowe, nasze społeczności szkolne, absolwentów, wychowanków, studentki z urszulańskich akademików i wszystkich ludzi dobrej woli, do wspólnej modlitwy online.

 

soboty, godz. 20:30 – dla młodzieży i dorosłych

poniedziałki, godz. 19:45 – „dziesiątek różańca i SPA dla serca” -  dla dzieci (wraz z rodzicami)  

Różaniec będzie transmitowany na kanale YouTube: Urszulanki Unii Rzymskiej

 

Każda najkrótsza nawet modlitwa, szczere westchnienie do Boga ma wielkie znaczenie. Nawet jedno „Zdrowaś Mario” może uratować drugiego człowieka i przybliżyć go do Boga. Można pomagać, dając komuś chleb, schronienie czy pieniądze. Można pomagać na różne sposoby. My chcemy zjednoczyć się w regularnej, cotygodniowej modlitwie i rzucać „różańcowe koła ratunkowe” na morza ludzkich serc i dusz. Chcemy zapraszać Maryję do naszych rodzin, wspólnot, szkół i miejsc pracy. Chcemy razem z Maryją uczestniczyć w dziele misji ratowania świata.

Dołącz do nas! Zarzuć swoje koło ratunkowe w czyjeś - może tonące serce?

 

Kliknij poniżej, by zobaczyć plakaty:

XI Niedziela Zwykła

Przypowieść o ziarnku gorczycy uczy, aby nie sądzić według pozorów. Bóg zawsze działa pośród nas według swojego, dla nas czasem niezrozumiałego, planu. On daje czas na dojrzewanie spraw Bożych w sercu ludzkim i prowadzi właściwą drogą do swojego królestwa, gdzie jest miejsce i schronienie dla każdego.

 

 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici