logo
Aktualności

Relacje, które budują - rekolekcje połączone z warsztatami

Zapraszamy młodzież licealną i akademicką na rekolekcje połączone z warsztatami, które odbędą się w dniach 5 - 7 lutego 2021 w Częstochowie. 

W części rekolekcyjnej będziemy czerpać naukę z Pisma Świętego i Pism św. Anieli, natomiast część warsztatowa bazować będzie na teorii G. Chapmana dotyczącej komunikacji miłości, jak i na innych praktycznych i przydatnych ćwiczeniach z zakresu komunikacji interpersonalnej.

Miłością braterską jedni drugich miłujcie.  (Rz 12, 10)   

 

Rekolekcje/warsztaty o budowaniu dobrych relacji to drugie spotkanie z  cyklu skupień dla młodzieży „W drodze ze św. Anielą”, w czasie których poruszane są ważne tematy, bliskie młodemu człowiekowi. Przewodnikiem w czasie tych spotkań jest św. Aniela Merici, założycielka sióstr urszulanek. 

Aniela – kobieta niezwykle mądra i pokorna, ciesząca się wyjątkowym autorytetem, będąca blisko każdego człowieka, a przede wszystkim kochająca Boga - to ona będzie nas wprowadzać w czasie tego skupienia w głębszą więź z Bogiem. To ona będzie uczyć nas dobrych i mądrych relacji. Zapraszamy!

Prowadzą: Siostry Urszulanki UR

  • termin: 5 -7 lutego, 2021 r. 
  • rozpoczęcie:   05.02, o godz. 18:00
  • zakończenie: 07.02, po obiedzie, ok. godz. 14:00
  • miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Częstochowa, ul. 3 Maja 2/4
  • prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik, 
  • zgłoszenie: janakrogul@gmail.com lub telefonicznie 728891144 (termin zgłoszeń do 2 lutego)
  • koszt pobytu: 120 zł.
XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici