logo
Aktualności

Rekolekcje i spotkanie sióstr przełożonych w Bardzie

W Bardzie miały miejsce ośmiodniowe rekolekcje sióstr przełożonych wspólnot urszulańskich z Polski i Ukrainy. Rozpoczęły się 27 maja, poprowadził je o. Dariusz Piórkowski SJ. Rekolekcjonista skupił się na postaci św. Piotra pod kątem - „Droga przemiany Piotra, drogą przemiany chrześcijanina”.

Po czasie intensywniejszej modlitwy, od 4 do 6 czerwca, odbyło się spotkanie sióstr przełożonych. W planie była uwzględniona zarówno praca wspólna, jak i w mniejszych grupach. Było też miejsce na modlitwę, w tym także na dodatkową  adorację. W niedzielne popołudnie znalazł się też czas na rekreację. Siostry, korzystając z pięknej pogody, wybrały się na spływ pontonowy malowniczym Przełomem Nysy Kłodzkiej, skąd podziwiały uroki okolic Barda.

XI Niedziela Zwykła

Przypowieść o ziarnku gorczycy uczy, aby nie sądzić według pozorów. Bóg zawsze działa pośród nas według swojego, dla nas czasem niezrozumiałego, planu. On daje czas na dojrzewanie spraw Bożych w sercu ludzkim i prowadzi właściwą drogą do swojego królestwa, gdzie jest miejsce i schronienie dla każdego.

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici