logo
Aktualności

Rekolekcje adwentowe w Kołomyi

W dniach 7-8 grudnia 2019 roku, w naszej parafialnej wspólnocie, w Kołomyi odbyły się rekolekcje adwentowe, które prowadziła s. Jana Krogul OSU. Był to piękny czas spotkania z Maryją - Różą Duchowną i okazja do zanurzenia się w Jej Niepokalane Serce. 

Dzieląc się własnym doświadczeniem i świadectwem spotkania z Matką Bożą, siostra przybliżyła nam miłość i pokorę Maryi, a także moc i szczególną dziś potrzebę modlitwy różańcowej. 

W czasie rekolekcji dzieci wykonywały papierowe koła ratunkowe, a na nich wypisywały swoje intencje, w których chcą się modlić na różańcu. Koła te symbolizowały „dziesiątkę różańca” i jednocześnie miały przypominać dzieciom o możliwości przyłączenia się do „akcji ratunkowej”- modlitwy za osoby, które odeszły od Boga i które odrzucają Boga i Maryję.

Młodzież również została zaproszona do włączenia się w „akcję ratunkową”- modlitwy za świat. Oprócz tego, młodzi reflektowali nad trzema najważniejszymi słowami Maryi. „Oto ja… Ecce”; „ Tak- FIAT” i „Magnificat - Wielbi dusza moja Pana”. Siostra podzieliła się także świadectwem z własnego życia. 

W czasie tych dni cieszyłyśmy się pomocą i niezwykle twórczym zaangażowaniem grupki młodzieży, która pomogła nam w przygotowaniu pantomimy ewangelizacyjnej oraz krótkiej scenki o św. Mikołaju. Pantomima przedstawiana była wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli we mszy świętej w niedzielę. Po reakcji parafian i wielkim wzruszeniu niektórych osób, można wnioskować, że pokazana „scenka” dotknęła ich serc i wzbudziła głębsze, osobiste refleksje.

Pięknym owocem skupienia adwentowego przy boku Maryi, było powstanie Urszulańskiej Róży Różańcowej. Róża pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Mikołaja zrzesza dzieci, młodzież, siostry i osoby dorosłe.

Zwieńczeniem rekolekcji było zawierzenie się wspólnoty parafialnej Niepokalanemu Sercu Maryi, a zewnętrznym znakiem tego oddania było przyjęcie medalika Niepokalanej przez wszystkich uczestników rekolekcji. 

Niepokalana Maryja, Róża Duchowna odnowiła nasze serca i na nowo rozpaliła w nich miłość do Jezusa. Razem z Nią wołamy: Maranatha! Przyjdź Panie Jezu!

s. Oksana OSU

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici