logo
Aktualności

Rekolekcje "Wtuleni w Boga"

W czasie Wielkiego Postu, w dniach 12 – 14 marca 2021 zapraszamy na spotkanie z Miłosiernym Ojcem. W atmosferze ciszy rozważać będziemy tajemnicę Miłości Boga, która jest zdolna pochylić się nad każdą ludzką słabością, nad grzechem i ma moc przywrócić nam godność dziecka Bożego. 

Podczas rekolekcji zostaniemy zaproszeni do kontemplacji kochającego oblicza Ojca, który wybiega na przeciw, wzrusza się głęboko, obdarza pocałunkiem, obejmuje ramieniem miłosierdzia i raduje się z tego, że syn odnalazł się, a nade wszystko z tego, że ożył. Syn został odnaleziony na nowo, a tym samym doświadczył, że ojciec kocha go nieodwołalnie. 

Będziemy wpatrywać się w czułe spojrzenie Ojca zatroskanego o swoje dzieci, który kocha głęboką miłością matki, nie ze względu na to, kim jesteśmy jest, ale po prostu dlatego, że istniejemy.

Gest skruchy i powrotu syna otwiera jego serce na miłość i miłosierdzie Ojca.

Przyjmując Miłosierdzie Ojca w naszym życiu będziemy potrafili żyć miłosierdziem wobec innych i kochać ich w wolności jak ojciec z przypowieści. 

Prowadzą: Siostry Urszulanki UR

  • termin: 12 -14 marca, 2021 r. 
  • rozpoczęcie: 12.03, o godz. 18:00 
  • zakończenie: 14.03, po obiedzie, ok. godz. 14:00 
  • miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Częstochowa, ul. 3 Maja 2/4 
  • prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik 
  • zgłoszenia: stella@osu.pl lub telefonicznie 508 681 849 (termin zgłoszeń do 9 marca 2021) 

Kliknij poniżej, by zobaczyć plakat:

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia