logo
Aktualności

Refleksje z warsztatów o kobiecości

W dniach 13-15 grudnia 2019 roku w Częstochowie, odbyły się warsztaty o kobiecości. Był to czas poznawania kobiecego piękna pod czułym spojrzeniem Maryi, Pani Jasnogórskiej i Róży Duchownej. Rekolekcje prowadziła pani Elżbieta Michalska i siostry urszulanki: s. Stella i s. Jana. 

W atmosferze modlitwy, poprzez wpatrywane się w Najpiękniejszą z Niewiast i wsłuchiwanie się w Słowo Boże, uczestniczki miały okazję do odkrywania swojego wnętrza i uczenia się harmonii między tym, co duchowe i cielesne. Poznawały wewnętrzną siłę kobiety, godność oraz swoje piękno. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy pani Elżbiety, dziewczyny miały okazję zapoznać się z  podstawowymi zasadami kreowania wizerunku. Poruszane były takie zagadnienia jak: sztuka wyrażania i interpretacji siebie za pomocą stroju, mowy ciała i psychologii barw, zasady łączenia kolorów. Ponadto każda z uczestniczek miała możliwość poznać swój typ kolorystyczny, styl ubioru oraz poznać elementarne zasady prawidłowego makijażu.

Oto kilka fragmentów refleksji uczestniczek warsztatów:

Po tych warsztatach podwyższyła się moja samoocena i czuję się znacznie lepiej ze sobą samą. (…) Zrozumiałam, że Bóg mnie zaprojektował od początku do końca, z każdym szczegółem. (…) Jesteśmy  piękne takie, jakie jesteśmy, bo stworzył nas Bóg, stworzył nas z miłością. Od strony praktycznej wiem już teraz, jak podkreślać swoją urodę i w jakich kolorach jest najlepiej. „Złapałam” też inną, niż dotychczas więź z Bogiem. Bardzo dziękuję za to wszystko. 

                                                                                                                                               Mila

***

Na warsztatach odkryłam, że piękno wewnętrzne ma wpływ na fizyczne, zewnętrzne piękno. Uświadomiłam sobie, jak bardzo te dwa rodzaje piękna są ze sobą połączone, oraz istotę harmonii między nimi. To były niezapomniane rekolekcje z niezapomnianą ekipą. ☺

Zosia

***

Dobrze jest zatrzymać się na chwilę, zwrócić twarz ku Najwyższemu i ku Jego Matce, Niepokalanej Maryi. Dziękuję.

***

Warsztaty te były niezwykłym czasem łaski i odkrywania, poznawania siebie. Przekazana została nam wartościowa wiedza i doświadczenie. Był to czas niezwykły i wyjątkowe miejsce, pod okiem Maryi, najpiękniejszej Niewiasty świata. Dziękuję Bogu, Maryi, p. Elżbiecie i siostrom urszulankom.

***

Dziękuję za możliwość zgłębienia wiedzy na temat tego kim jestem, świadomości swojego piękna, autentyczności, swoich cech osobowości. Dziękuję za wszystkie rady, jak można rozwijać swój potencjał. Z radością  zabieram tę dawkę inspiracji do codziennego życia. 

***

Rekolekcje te łączyły umiejętnie sferę duchową i cielesną. Dodatkowa wiedza o tym, jaka jestem pozwala również dowiedzieć się tego, jaki jest Bóg. W czasie warsztatów bardzo wybrzmiało to, że każda z nas jest harmonią, na wzór naszego Ojca, Stwórcy. Bardzo dziękuję za możliwość ubogacenia się o tę przydatną wiedzę.

***

Podobało mi się, że warsztaty były oparte na Maryi i pod Jej przewodnictwem. 

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici