logo
Aktualności

"Pytanie o powołanie" - nowy cykl filmowy

W Czwartą Niedzielę Wielkanocną, 3 maja, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą 57. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Zapraszamy Was do wspólnej refleksji i szukania odpowiedzi na pytania: Co to jest powołanie? Jak Jezus powołuje uczniów? Co jest istotne w drodze powołania? Mamy nadzieję, że pomocny w tym będzie nasz nowy cykl filmowy.

Może być dla nas zaskakujące, że Jezus powołuje uczniów najpierw do bycia z Nim, „aby Mu towarzyszyli” (Mk3,14). Wybiera tych, których sam chce. Tydzień modlitw o powołania często kojarzy nam się z wezwaniem do modlitwy, aby Pan posyłał robotników na żniwo swoje i tak rzeczywiście jest. Spróbujmy jednak przeżyć ten tydzień trochę inaczej; oczywiście nie zapominając o modlitwie, szukajmy osobistej odpowiedzi na pytanie, co to znaczy dla mnie, że Jezus powołuje mnie do bycia z Nim?

Wołajmy do Ducha Świętego, aby osoby, które Pan  powołuje spotkały się z miłującym spojrzeniem Jezusa i miały odwagę odpowiedzieć na Jego miłość. 

 Każde powołanie rodzi się z tego miłującego spojrzenia, z jakim Pan wyszedł nam na spotkanie, być może właśnie w chwili, kiedy nasza łódź była ogarnięta burzą. Jest ono nie tyle naszym wyborem, ile odpowiedzią na bezinteresowne wezwanie Pana; dlatego będziemy mogli je odkryć i przyjąć, gdy nasze serce otworzy się na wdzięczność i będzie potrafiło przyjąć przejście Boga w naszym życiu. (Papież Franciszek, Fragment z  Orędzia na  Dzień Modlitw o Powołania) 

S. Stella OSU

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi jest naszą nadzieją. Matka Chrystusa osiągnęła już cel ostateczny – wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba, gdzie cieszy się wiecznym szczęściem i chwałą.

 

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia