logo
Aktualności

"Pytanie o powołanie" - nowy cykl filmowy

W Czwartą Niedzielę Wielkanocną, 3 maja, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą 57. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Zapraszamy Was do wspólnej refleksji i szukania odpowiedzi na pytania: Co to jest powołanie? Jak Jezus powołuje uczniów? Co jest istotne w drodze powołania? Mamy nadzieję, że pomocny w tym będzie nasz nowy cykl filmowy.

Może być dla nas zaskakujące, że Jezus powołuje uczniów najpierw do bycia z Nim, „aby Mu towarzyszyli” (Mk3,14). Wybiera tych, których sam chce. Tydzień modlitw o powołania często kojarzy nam się z wezwaniem do modlitwy, aby Pan posyłał robotników na żniwo swoje i tak rzeczywiście jest. Spróbujmy jednak przeżyć ten tydzień trochę inaczej; oczywiście nie zapominając o modlitwie, szukajmy osobistej odpowiedzi na pytanie, co to znaczy dla mnie, że Jezus powołuje mnie do bycia z Nim?

Wołajmy do Ducha Świętego, aby osoby, które Pan  powołuje spotkały się z miłującym spojrzeniem Jezusa i miały odwagę odpowiedzieć na Jego miłość. 

 Każde powołanie rodzi się z tego miłującego spojrzenia, z jakim Pan wyszedł nam na spotkanie, być może właśnie w chwili, kiedy nasza łódź była ogarnięta burzą. Jest ono nie tyle naszym wyborem, ile odpowiedzią na bezinteresowne wezwanie Pana; dlatego będziemy mogli je odkryć i przyjąć, gdy nasze serce otworzy się na wdzięczność i będzie potrafiło przyjąć przejście Boga w naszym życiu. (Papież Franciszek, Fragment z  Orędzia na  Dzień Modlitw o Powołania) 

S. Stella OSU

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia