logo
Aktualności

Powiedz „tak” jak Maryja – dzień skupienia dla kobiet w Kołomyi

25 marca w naszym klasztorze w Kołomyi miał miejsce kolejny dzień skupienia dla kobiet. Inicjatywa tego typu wspólnej refleksji i modlitwy wyszła kiedyś od pani Marii należącej do Trzeciego Zakonu Św. Franciszka. Razem z nią organizujemy te dni, wychodząc naprzeciw potrzebie sygnalizowanej przez same zainteresowane kobiety.

W sobotnim dniu skupienia wzięły udział kobiety różnych wyznań - grecko i rzymsko katolickiego oraz prawosławnego. W tym roku skupiłyśmy się wokół tematu: Powiedz „tak” jak Maryja. Poznając głębiej życie Maryi i jej ufność pokładaną w Bogu, uczyliśmy się od Niej jak przyjmować wolę Bożą  i odpowiadać na nią Bogu „Tak”. Podczas tego spotkania Maryja, jako umiłowana córka Ojca, jako żona i matka, prowadziła nas do Jezusa Miłosiernego.

Dziękujemy Bogu za dar Maryi dla nas i za błogosławiony czas spędzony z Nim i Maryją. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkim!

s. Oksana Grynchyshyn OSU

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Trójca Święta jest też wzorem dla Kościoła. Jesteśmy w nim wezwani do jedności i wzajemnej miłości, która jest konkretnym świadectwem naszej wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici