logo
Aktualności

,,Po stronie życia" i rodziny

Dnia 29 maja 2022 roku, ulicami Częstochowy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Rodzinne i wspólnotowe świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Archikatedrze Świętej Rodziny, której przewodniczył Abp. Wacław Depo. Po Eucharystii wspaniały pochód ruszył na ulice miasta. Wśród uczestników marszu były rodziny, dzieci, duchowni, siostry zakonne i wiele kobiet z dziećmi  z Ukrainy.

Urszulanki ze wspólnoty częstochowskiej wzięły również czynny udział w tym wydarzeniu. U podnóża Jasnej Góry, gdzie zakończono marsz i złożono kwiaty  pod figurą Matki Bożej, miał miejsce piknik rodzinny. Tam siostry przygotowały stoisko z różnymi łakociami, między innymi z „urszulańską kruszonką” i struclą cynamonową. W czasie pikniku, uczestnicy wydarzenia mogli też skosztować innych ciast, które przygotowały siostry z różnych zgromadzeń, oraz zjeść kiełbaskę z grilla. Nie zabrakło też radosnej muzyki i śpiewania, malowania twarzy i różnych atrakcji i zabaw z dziećmi. Dodatkową radością było to, że siostry świętowały ten dzień razem z gośćmi z Ukrainy, z matkami i dziećmi, które mieszkają w klasztorze sióstr.

Był to czas jedności, radości i pokoju. Piękny dzień wspólnego świętowania i radosnej manifestacji życia i rodziny.

s.Jana OSU

XIII Niedziela Zwykła

Pójście za Jezusem domaga się całkowitego oddania i zaangażowania w sprawy królestwa Bożego. Głoszenie Dobre Nowiny staje się głównym celem i zajmuje pierwsze miejsce w życiu ucznia Chrystusowego, który musi porzucić dawne życie, pozostawić wiele, rezygnować z osobistych planów i układów na dobre, wygodne i bezpieczne życie.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici