logo
Aktualności

Po przerwie znowu w Skomielnej Czarnej

W dniach 15-17 października w Ośrodku Rekolekcyjnym Świętego Ojca Pio w Skomielnej Czarnej odbywały się rekolekcje dla rodzin z naszej krakowskiej szkoły. Tematyka tych dni dotyczyła uświadomienia sobie współczesnych zagrożeń związanych z mediami, takimi jak Internet, gry komputerowe itp. oraz tego, jak im zapobiegać i szukać sposobów właściwego korzystania, które nie uzależnia.

Pomocą w tym temacie okazały się konferencje: „Duchowe fundamenty wychowania. Profilaktyka uzależnienia od Internetu i gier komputerowych, 5 kroków by chronić dziecko przed szkodliwymi treściami i uzależnieniem”, jak również wykłady: „Jak uzależniłem się od smartfona. Rodzina w sieci – 5 kroków odejścia od smarfona z dzieckiem” i „Jak wspomagać odporność rodziny i zapobiegać stanom depresyjnym za pomocą olejków”.

W centrum tych dni była Eucharystia celebrowana wspólnie z dziećmi oraz słuchanie Bożego Słowa, przez które Bóg nieustannie zapewnia o swej bezgranicznej i bezwarunkowej miłości do każdego z nas. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi były szansą, aby wyciszyć serce i posłuchać Jezusa. W czasie konferencji dla rodziców, również dzieci miały okazję zarówno do wspólnego czasu na zabawę, jak i na duchową formację, zastanawiając się nad cechami św. Urszuli męczennicy. Było to również przygotowanie do świętowania patronalnego dnia szkoły. Wspólna modlitwa, śpiew, ognisko, konkursy, posiłki, spotkania i dzielnie się swoimi doświadczeniami dały wspaniałą okazję do lepszego poznania się oraz tworzenia trwałych więzi.  

s. Klemensa Luberda

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia