logo
Aktualności

Po przerwie znowu w Skomielnej Czarnej

W dniach 15-17 października w Ośrodku Rekolekcyjnym Świętego Ojca Pio w Skomielnej Czarnej odbywały się rekolekcje dla rodzin z naszej krakowskiej szkoły. Tematyka tych dni dotyczyła uświadomienia sobie współczesnych zagrożeń związanych z mediami, takimi jak Internet, gry komputerowe itp. oraz tego, jak im zapobiegać i szukać sposobów właściwego korzystania, które nie uzależnia.

Pomocą w tym temacie okazały się konferencje: „Duchowe fundamenty wychowania. Profilaktyka uzależnienia od Internetu i gier komputerowych, 5 kroków by chronić dziecko przed szkodliwymi treściami i uzależnieniem”, jak również wykłady: „Jak uzależniłem się od smartfona. Rodzina w sieci – 5 kroków odejścia od smarfona z dzieckiem” i „Jak wspomagać odporność rodziny i zapobiegać stanom depresyjnym za pomocą olejków”.

W centrum tych dni była Eucharystia celebrowana wspólnie z dziećmi oraz słuchanie Bożego Słowa, przez które Bóg nieustannie zapewnia o swej bezgranicznej i bezwarunkowej miłości do każdego z nas. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi były szansą, aby wyciszyć serce i posłuchać Jezusa. W czasie konferencji dla rodziców, również dzieci miały okazję zarówno do wspólnego czasu na zabawę, jak i na duchową formację, zastanawiając się nad cechami św. Urszuli męczennicy. Było to również przygotowanie do świętowania patronalnego dnia szkoły. Wspólna modlitwa, śpiew, ognisko, konkursy, posiłki, spotkania i dzielnie się swoimi doświadczeniami dały wspaniałą okazję do lepszego poznania się oraz tworzenia trwałych więzi.  

s. Klemensa Luberda

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici