W piątek, 16 marca 2018 r. odbyło się pierwsze Czuwanie Młodych w naszym gdyńskim domu.
Czuwanie rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową. Następnie wspólnie staraliśmy się odpowiedzieć na pytania dotyczące wiary i tego, co w życiu najważniejsze. Był też czas na uwielbienie, sakrament pokuty i Mszę św.

Uczestnicy spotkania wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnym takim skupieniu. Zatem, może to początek nowej przygody z Jezusem na kolejnych spotkaniach, na które zaprosimy już wkrótce.
s. Katarzyna OSU

Okres adwentu służy temu, by rozbudzić naszą pamięć i pragnienie zrealizowania się w całej pełni Królestwa Bożego. Tak, jak słuchaczy Jana Chrzciciela nad Jordanem, tak i nas Bóg zaprasza do wyostrzenia uwagi na cichą i niepozorną nieraz obecność Jego królowania w nas i pośród nas. Rozważając wszystkie dzisiejsze czytania możemy dostrzec, jakie znaki wskazują na bliskość wyczekiwanego Zbawiciela w naszej codzienności.

Trzeba słuchać rad i natchnień,
które Duch Święty nieustannie wzbudza
w sercach naszych.
św. Aniela Merici