logo
Aktualności

Pielgrzymka na stulecie

W 2023 roku obchodzimy jubileusz 100-lecia obecności i służby Sióstr Urszulanek w Rybniku. Zapragnęłyśmy, by z tej okazji wyruszyć na pielgrzymkę do Medjugorie. Chciałyśmy podziękować Maryi za łaski, których doświadczyły nasze Poprzedniczki, a teraz my na  śląskiej ziemi.

Zależało nam, by wyjazd miał też charakter wspólnotowy. Na pielgrzymkę wybrało się 10 Sióstr – wszystkie te,  które pragnęły i mogły wyruszyć. Dołączyła do nas rodzona siostra s. Haliny, pani Jolanta i pani Bożena – nauczyciel matematyki. Wraz z biurem turystyczno-pielgrzymkowym LUDWIK wyruszyłyśmy z Tychów w drogę.

Był to niezwykły czas, pełen Bożych znaków, modlitwy, pokoju i radości. Dzięki temu, że grupa była zróżnicowana, mogłyśmy budować  się świadectwem wiary osób świeckich, ich zaufaniem Bogu, a także dzielić się naszym świadectwem życia konsekracją. Każdego dnia uczestniczyłyśmy w programie modlitewnym w Medjugorie, ale też odwiedziłyśmy miejsca ważne dla historii objawień (Kriżewac, Podbrdo, Wspólnotę Emmanuel, Cenacolo). W planie był również wyjazd do kolorowego i bajecznie pięknego Mostaru, a także nad Adriatyk.

Polecałyśmy Maryi naszą codzienność, osoby, z którymi współpracujemy, naszych Uczniów, Rodziny i naszą Prowincję – wszystkie sprawy, które cieszą i martwią...

Do Rybnika wróciłyśmy po dziewięciu dniach pełne wrażeń, ale także napełnione pokojem, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Ona, Maryja tego doświadczyła i do podobnego doświadczenia zaprasza każdą z nas….

Dziękujemy serdecznie Siostrze Iwonie, że pozwoliła na ten wyjazd i mamy nadzieję, że pomysł wspólnotowego pielgrzymowania (dalej lub bliżej) zainspiruje inne wspólnoty.

s. Ewa P.

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici