logo
Aktualności

Piękne zakończenie ferii w Rybniku

Ferie zimowe w rybnickiej wspólnocie zakończyły się bardzo pięknym akcentem. Z niewielkim opóźnieniem, ale za to w poszerzonym gronie świętowałyśmy Uroczystość św. Anieli. W słoneczną niedzielę 29 stycznia2023 r. gościłyśmy w naszym domu Panie z Instytutu Świeckiego św. Anieli i Ks. Arcybiskupa seniora Damiana Zimonia.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią pod przewodnictwem Czcigodnego Gościa. Dziękowałyśmy Bogu za dar Matki Anieli, nasze powołanie i prowadzone przez nas dzieła. Po modlitwie obejrzeliśmy piękną prezentację o życiu i charyzmacie  św. Anieli,  by potem spotkać się przy wspólnym stole, powspominać, podzielić się troskami teraźniejszości.

Na zakończenie spotkania Matka Aniela miała dla każdego słowo. Jak mamy w zwyczaju – losowałyśmy myśli, które mogą być przesłaniem i światłem w drodze.

Dzisiejsze spotkanie z Ks. Arcybiskupem było też okazją, by podziękować Mu za wytrwałą, wieloletnią życzliwość i staranie o naszą wspólnotę, a także prowadzone przez nas szkoły. Jesteśmy głęboko wdzięczne za szerokie horyzonty i pasterskie serce, w którym rybnickie Urszulanki mają swoje miejsce.  

Pobłogosławione, ruszamy wiernie i radośnie prowadzić dalej rozpoczęte dzieło.

s. Ewa Pyzik OSU

Uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia jest szczególnym darem miłości. Jest darem, który może zaspokoić duchowy głód każdego człowieka. Jest chlebem z nieba, który daje życie światu (por. J 6,33). Eucharystia jest nie tylko darem, jest przede wszystkim chlebem życia, jest Bogiem, który wychodzi na spotkanie człowieka, przychodzi aby nas nawiedzić.

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici