logo
Aktualności

Piękne zakończenie ferii w Rybniku

Ferie zimowe w rybnickiej wspólnocie zakończyły się bardzo pięknym akcentem. Z niewielkim opóźnieniem, ale za to w poszerzonym gronie świętowałyśmy Uroczystość św. Anieli. W słoneczną niedzielę 29 stycznia2023 r. gościłyśmy w naszym domu Panie z Instytutu Świeckiego św. Anieli i Ks. Arcybiskupa seniora Damiana Zimonia.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią pod przewodnictwem Czcigodnego Gościa. Dziękowałyśmy Bogu za dar Matki Anieli, nasze powołanie i prowadzone przez nas dzieła. Po modlitwie obejrzeliśmy piękną prezentację o życiu i charyzmacie  św. Anieli,  by potem spotkać się przy wspólnym stole, powspominać, podzielić się troskami teraźniejszości.

Na zakończenie spotkania Matka Aniela miała dla każdego słowo. Jak mamy w zwyczaju – losowałyśmy myśli, które mogą być przesłaniem i światłem w drodze.

Dzisiejsze spotkanie z Ks. Arcybiskupem było też okazją, by podziękować Mu za wytrwałą, wieloletnią życzliwość i staranie o naszą wspólnotę, a także prowadzone przez nas szkoły. Jesteśmy głęboko wdzięczne za szerokie horyzonty i pasterskie serce, w którym rybnickie Urszulanki mają swoje miejsce.  

Pobłogosławione, ruszamy wiernie i radośnie prowadzić dalej rozpoczęte dzieło.

s. Ewa Pyzik OSU

V Niedziela Wielkiego Postu

Przy grobie Łazarza, Jezus wzruszył się i zapłakał. Syn Boży bardzo głęboko przeżywał śmierć swojego oddanego przyjaciela oraz cierpienia Marty i Marii po stracie brata. W Betanii objawia swoje prawdziwe człowieczeństwo. Jest bliski, czuły, współczujący. 

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici