logo
Aktualności

"Patriotyczna Śpiewanka" w przedszkolu krakowskim

W dniu 7 listopada 2018 r. społeczność Przedszkola Nr 42 Sióstr Urszulanek UR w Krakowie świętowała jubileusz 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

spiewanka

Wspólnie z nami radość z tej okrągłej rocznicy dzielili zaproszeni goście: pani Wizytator z Małopolskiego Kuratorium Oświaty, ks. Proboszcz z Parafii św. Mikołaja, zaprzyjaźniony żołnierz, Siostra Przełożona z siostrami ze wspólnoty krakowskiej, Siostra Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 159 Sióstr Urszulanek UR z wychowawczyniami i uczniami klas trzecich, reprezentanci Dziadków i Rodziców wychowanków przedszkola oraz Panie Dziennikarki, przedstawicielki mediów.

spiewanka

Podczas „Patriotycznej Śpiewanki”, recytacją wierszy i śpiewem, złożyliśmy hołd wszystkim Bohaterom narodowym, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, abyśmy dzisiaj mogli cieszyć się wolnością i być dumni z tego, że jesteśmy Polakami. W wykonywanych utworach wyczuwało się nutę autentycznego wzruszenia, ale i radości. Można powiedzieć, że uczestnicy „Patriotycznej Śpiewanki” stworzyli w naszej małej „przedszkolnej Ojczyźnie” prawdziwą wielopokoleniową polską wspólnotę.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wydarzenia na stronie przedszkola.

Agnieszka Stasiulka-Hemzaczek

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici