logo
Aktualności

"Patriotyczna Śpiewanka" w przedszkolu krakowskim

W dniu 7 listopada 2018 r. społeczność Przedszkola Nr 42 Sióstr Urszulanek UR w Krakowie świętowała jubileusz 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

spiewanka

Wspólnie z nami radość z tej okrągłej rocznicy dzielili zaproszeni goście: pani Wizytator z Małopolskiego Kuratorium Oświaty, ks. Proboszcz z Parafii św. Mikołaja, zaprzyjaźniony żołnierz, Siostra Przełożona z siostrami ze wspólnoty krakowskiej, Siostra Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 159 Sióstr Urszulanek UR z wychowawczyniami i uczniami klas trzecich, reprezentanci Dziadków i Rodziców wychowanków przedszkola oraz Panie Dziennikarki, przedstawicielki mediów.

spiewanka

Podczas „Patriotycznej Śpiewanki”, recytacją wierszy i śpiewem, złożyliśmy hołd wszystkim Bohaterom narodowym, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, abyśmy dzisiaj mogli cieszyć się wolnością i być dumni z tego, że jesteśmy Polakami. W wykonywanych utworach wyczuwało się nutę autentycznego wzruszenia, ale i radości. Można powiedzieć, że uczestnicy „Patriotycznej Śpiewanki” stworzyli w naszej małej „przedszkolnej Ojczyźnie” prawdziwą wielopokoleniową polską wspólnotę.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wydarzenia na stronie przedszkola.

Agnieszka Stasiulka-Hemzaczek

XXVI Niedziela Zwykła

Jezus uczy, że obietnice trzeba spełniać, że  wzniosłe, piękne, atrakcyjne słowa nie mogą być substytutem pięknego działania. Takie są zasady  chrześcijańskiego postępowania.

 

 

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici