logo
Aktualności

Pachacutek - radość dawania, radość przyjmowania

S. Barbara Żaba, która od kilku lat pracuje w Peru, często udaje się do Pachacutek, gdzie siostry kilka lat temu otwarły dom misyjny. Pachacutek to slamsy Limy. Żyją tam ludzie, którzy w zasadzie potrzebują wszystkiego – począwszy od potrzeb duchowych po najbardziej podstawowe potrzeby materialne. 

Siostry starają się im pomóc. Ostatnio przygotowały 13. dzieci do przyjęcia chrztu św. Wśród nich jest rodzeństwo (chłopiec 13 lata i dziewczynka 5 lat), które w czasie pandemii straciło rodziców. S. Barbara z siostrami robią też wszystko, co w ich mocy, by ulżyć tamtejszym ludziom w ich niejednokrotnie skrajnej biedzie. 

Niech te obrazki z dalekiego Peru poruszą nasze serca i otworzą oczy na problemy ludzi o wiele bardziej od nas potrzebujących. Tych na peruwiańskiej ziemi i tych, żyjących może w sąsiedztwie. Dla nas wszystkich dokonał się i ciągle dokonuje cud Wcielenia.

XIII Niedziela Zwykła

Pójście za Jezusem domaga się całkowitego oddania i zaangażowania w sprawy królestwa Bożego. Głoszenie Dobre Nowiny staje się głównym celem i zajmuje pierwsze miejsce w życiu ucznia Chrystusowego, który musi porzucić dawne życie, pozostawić wiele, rezygnować z osobistych planów i układów na dobre, wygodne i bezpieczne życie.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia