logo
Aktualności

Pachacutek - radość dawania, radość przyjmowania

S. Barbara Żaba, która od kilku lat pracuje w Peru, często udaje się do Pachacutek, gdzie siostry kilka lat temu otwarły dom misyjny. Pachacutek to slamsy Limy. Żyją tam ludzie, którzy w zasadzie potrzebują wszystkiego – począwszy od potrzeb duchowych po najbardziej podstawowe potrzeby materialne. 

Siostry starają się im pomóc. Ostatnio przygotowały 13. dzieci do przyjęcia chrztu św. Wśród nich jest rodzeństwo (chłopiec 13 lata i dziewczynka 5 lat), które w czasie pandemii straciło rodziców. S. Barbara z siostrami robią też wszystko, co w ich mocy, by ulżyć tamtejszym ludziom w ich niejednokrotnie skrajnej biedzie. 

Niech te obrazki z dalekiego Peru poruszą nasze serca i otworzą oczy na problemy ludzi o wiele bardziej od nas potrzebujących. Tych na peruwiańskiej ziemi i tych, żyjących może w sąsiedztwie. Dla nas wszystkich dokonał się i ciągle dokonuje cud Wcielenia.

III Niedziela Zwykła

Duch Pański spoczął na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana (Iz 61,1n. 58,6)

 

 

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici