logo
Aktualności

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Sierczy

Obchodzony corocznie 20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym urszulańskim przedszkolu w Sierczy poprzedzony był dwoma ważnymi wydarzeniami.

dzien przedszkolaka

I tak 15 września 2018 r., kiedy tylko pojawiło się słońce na niebie, wprawialiśmy się w dobry humor na Festynie Rodzinnym. Kolejnym etapem w drodze do Dnia Przedszkolaka była żarliwa modlitwa podczas Mszy św. 18 września. Tego dnia przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, modliliśmy się za siebie nawzajem oraz naszych starszych kolegów i koleżanki.

dzien przedszkolaka
Mszę św. przeżywaliśmy w naszym Kościele w Sierczy. Po niej nastąpiła zabawa bez końca... Atrakcji nigdy nam nie brakuje - tym bardziej, jeśli ma się do dyspozycji basen kulkowy, zamek dmuchany, maszynę do baniek mydlanych i... ogromny teren do zabawy. W tym roku korzystaliśmy z uprzejmości jednego z rodziców i każdy przedszkolak mógł dosiąść prawdziwego konia - to była prawdziwa przygoda!

dzien przedszkolaka

Wszystkich poszukiwaczy przygód zapraszamy w odwiedziny do naszego przedszkola!

s. Małgorzata Chudy

XXVI Niedziela Zwykła

Jezus uczy, że obietnice trzeba spełniać, że  wzniosłe, piękne, atrakcyjne słowa nie mogą być substytutem pięknego działania. Takie są zasady  chrześcijańskiego postępowania.

 

 

 

 

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici