logo
Aktualności

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Sierczy

Obchodzony corocznie 20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym urszulańskim przedszkolu w Sierczy poprzedzony był dwoma ważnymi wydarzeniami.

dzien przedszkolaka

I tak 15 września 2018 r., kiedy tylko pojawiło się słońce na niebie, wprawialiśmy się w dobry humor na Festynie Rodzinnym. Kolejnym etapem w drodze do Dnia Przedszkolaka była żarliwa modlitwa podczas Mszy św. 18 września. Tego dnia przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, modliliśmy się za siebie nawzajem oraz naszych starszych kolegów i koleżanki.

dzien przedszkolaka
Mszę św. przeżywaliśmy w naszym Kościele w Sierczy. Po niej nastąpiła zabawa bez końca... Atrakcji nigdy nam nie brakuje - tym bardziej, jeśli ma się do dyspozycji basen kulkowy, zamek dmuchany, maszynę do baniek mydlanych i... ogromny teren do zabawy. W tym roku korzystaliśmy z uprzejmości jednego z rodziców i każdy przedszkolak mógł dosiąść prawdziwego konia - to była prawdziwa przygoda!

dzien przedszkolaka

Wszystkich poszukiwaczy przygód zapraszamy w odwiedziny do naszego przedszkola!

s. Małgorzata Chudy

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia