logo
Aktualności

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Sierczy

Obchodzony corocznie 20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym urszulańskim przedszkolu w Sierczy poprzedzony był dwoma ważnymi wydarzeniami.

dzien przedszkolaka

I tak 15 września 2018 r., kiedy tylko pojawiło się słońce na niebie, wprawialiśmy się w dobry humor na Festynie Rodzinnym. Kolejnym etapem w drodze do Dnia Przedszkolaka była żarliwa modlitwa podczas Mszy św. 18 września. Tego dnia przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, modliliśmy się za siebie nawzajem oraz naszych starszych kolegów i koleżanki.

dzien przedszkolaka
Mszę św. przeżywaliśmy w naszym Kościele w Sierczy. Po niej nastąpiła zabawa bez końca... Atrakcji nigdy nam nie brakuje - tym bardziej, jeśli ma się do dyspozycji basen kulkowy, zamek dmuchany, maszynę do baniek mydlanych i... ogromny teren do zabawy. W tym roku korzystaliśmy z uprzejmości jednego z rodziców i każdy przedszkolak mógł dosiąść prawdziwego konia - to była prawdziwa przygoda!

dzien przedszkolaka

Wszystkich poszukiwaczy przygód zapraszamy w odwiedziny do naszego przedszkola!

s. Małgorzata Chudy

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

 

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici