logo
Aktualności

Odwaga bycia młodym

Udało się! Iskra została rozniecona! Grupka młodych ludzi z naszego środowiska urszulańskiego wraz z s. Janą, na przełomie lipca i sierpnia, miała radość i szczęście uczestniczyć w FESTIWALU MŁODYCH w MEDJUGORJE. Jakże niezwykły i wyjątkowy był to czas.

Na „MLADIFEST” wybraliśmy się z zaprzyjaźnionym Biurem podróży: Królowa Pokoju. Oprócz uczestnictwa w programie festiwalu, mieliśmy możliwość zwiedzenia pięknych zakątków i miejsc w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie. Biuro podróży w profesjonalny sposób zadbało o to, aby pielgrzymi jak najobficiej skorzystali nie tylko z darów duchowych, których można było zasmakować w Medjugorje, ale również z atrakcji turystycznych i z piękna stworzonego świata. Uczestniczyliśmy w modlitwie, w śpiewach i radości młodych ludzi zebranych z całego świata. Braliśmy też udział w świadectwach głoszonych w czasie spotkania młodzieży. Z pewnością wyjątkowe były te chwile, gdy każdy z nas, osobno, bądź w małych grupkach udawał się na górę Podbrdo, bądź pod „niebieski krzyż” i tam, w odosobnieniu doświadczał wielkiej miłości Boga i pokoju w sercu.

Kto był w Medjugorje wie, że jest to miejsce głębokiej modlitwy, zadumy i jakby zagęszczenia łaski Bożej. Niesamowitym doświadczeniem jest to, że wśród ogromnego tłumu można wsłuchać się w ciszę swojego wnętrza i usłyszeć łagodne wołanie Boga i cieszyć się darem miłości i pokoju. Tam też Maryja, Królowa Pokoju  w matczyny i czuły sposób przyciąga do siebie i rozpala serce pragnieniem odmawiania różańca. Modlitwa ta staje się tam czymś bardzo naturalnym i niezbędnym. Z pewnością dla wielu pielgrzymów mocnym wydarzeniem było wyjście na Drogę Krzyżową na górę Kriżevac o 3:00 godzinie w nocy. Wraz ze wschodem słońca schodziliśmy już z góry, wdzięczni za wszystkie duchowe łaski wspólnej modlitwy na niełatwej, skalistej drodze.

Słońca i radości też nam nie brakowało, a humory wszystkim dopisywały. Już pierwszego dnia, w czasie podróży, pielgrzymi szybko nawiązali ze sobą wzajemne, serdeczne relacje. W drodze modliliśmy się, śpiewaliśmy i słuchaliśmy bardzo ciekawych i odważnych refleksji i konferencji ks. Dawida - naszego duszpasterza. Z każdym dniem poznawaliśmy się coraz bardziej i dzieliliśmy ze sobą radości i wyzwania wspólnego pielgrzymowania.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam również pojechać na „Mladifest”, już w większej grupie, zarówno z naszymi uczniami, absolwentami jak i rodzinami i przyjaciółmi. Jest to festiwal młodości, a nasze serca, jeśli są napełnione miłością Boga, nie starzeją się, lecz zawsze są młode. Zatem jest tam miejsce dla każdego, kto ma odwagę być wiecznie młodym! :) ZAPRASZAMY.

s.J

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici