logo
Aktualności

O przeszkodach w pójściu na całość za Panem - rekolekcje dla rozeznających powołanie

W dniach 18 – 20 czerwca 2021 r. zapraszamy młode kobiety do Częstochowy na weekendowe skupienie. Są to rekolekcje skierowane szczególnie do osób, które szukają swojej drogi życia i wyczuwają w sercu, że Bóg powołuje je do życia zakonnego.

W czasie tych dni będziemy mówić o przeszkodach w pójściu za głosem powołania, o strachu przed Wolą Bożą, o lęku przed podjęciem decyzji… Przede wszystkim chcemy jednak zatrzymać się nad tematem WYBRANIA PRZEZ BOGA!  „Nie wyście MNIE wybrali, ale JA was wybrałem” – mówi Jezus w Ewangelii św. Jana.

W klimacie modlitwy, adoracji, ciszy i zasłuchania się w Słowo Boże, będziemy poznawać i rozważać miłość Bożą oraz pogłębiać więź przyjaźni z Jezusem. Z pomocą osoby towarzyszącej: kapłana i sióstr, pomożemy uczestniczkom rozpoznać znaki, które mogą świadczyć o powołaniu i wprowadzić w proces rozeznawania swojej drogi.

Może warto zaryzykować i POWSTAĆ z miejsca, aby z radością w sercu i spełnieniu się jako człowiek, dalej kroczyć przez swoje życie, po ścieżkach WOLI BOŻEJ? 

ZAPRASZAMY! Nie lękaj się! Powołanie to tajemnica miłości Boga w twoim życiu. On chce jedynie twojego dobra! 

 

Rekolekcje prowadzą: Siostry Urszulanki UR 

  • termin: 18 - 20 czerwca, 2021
  • rozpoczęcie: 18 czerwca, o godz. 18:30 
  • zakończenie: 20 czerwca, po obiedzie, ok. godz. 14:00 
  • miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Częstochowa, ul. 3 Maja 2/4 
  • rekolekcje dla młodzieży żeńskiej (do 40 r. ż.)
  • zgłoszenia: powolanieosu@gmail.com (lub telefonicznie 728 891 144  - po 3 czerwca)
  • prosimy wziąć ze sobą Pismo święte i notatnik
I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici