logo
Aktualności

O doświadczeniu Kościoła wielbiącego

W dniach od 20 do 22 września 2019 r. dane mi było uczestniczyć w rekolekcjach Uzdrawiająca moc Ducha Świętego, które odbywały się we Wrocławiu przy salezjańskiej parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Stało się tak, ponieważ zostałam poproszona o pomoc przy rekolekcjach przez ich organizatorów - Katolicką Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. Jezusa Miłosiernego, działającą przy Parafii p.w. NMP Różańcowej w Kiełczowie. Rekolekcje poprowadził o. Józef Witko OFM, franciszkanin z prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, kaznodzieja i uczestnik ruchu charyzmatycznego. Znany w całej Polsce, a także za granicą rekolekcjonista jest autorem wielu książek.

Rekolekcje rozpoczęły się w piątek o godz. 17.00 modlitwą uwielbienia, a zakończyły się w niedzielę  o godz. 13.00 Mszą Świętą. Był to krótki, ale intensywny czas przebywania z Bogiem i ze wspólnotą ludzi, którzy w Niego wierzą i pragną pogłębiać swą relację z Nim.

Cieszę się, że mogłam włączyć się w to wydarzenie. To był wspaniały czas oddawania Bogu chwały, ale także czas bycia razem, umacniania się w wierze, co jest zawsze, a teraz chyba jeszcze bardziej, tak bardzo nam wszystkim  potrzebne. Konferencje wygłoszone przez o. Józefa były jak drogowskazy wskazujące na Boga i drugiego człowieka i zapraszające do zbliżania się do nich.

Dla wszystkich uczestników było to doświadczenie "Kościoła wielbiącego" oraz mocy Ducha Świętego! Za wszystko chwała Panu!

s. Rita Szymanowska OSU

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici