logo
Aktualności

Nabożeństwo majowe na Wzgórzu Sierczańskim

Nabożeństwo majowe na Wzgórzu Sierczańskim, które odbyło się 13 maja 2019 r.  miało swój początek już w czasie przedszkolnych „rekolekcji” wielkopostnych. Wówczas to skupieniu naszych najmłodszych mieszkańców Sierczy, Wieliczki oraz okolic towarzyszyła i przewodziła Maryja i... wtedy wszystko się zaczęło.

Maryja jako najlepsza Mama: kochająca, troskliwa, opiekuńcza i wskazująca na Boga. Tak powstała nasza przedszkolna modlitwa do Maryi, w której dzieci potrafiły dostrzec to, co najprostsze a zarazem najpiękniejsze, opisując Ją w przymiotach, które ułożyły się w litanię:
Maryjo, piękny kwiecie…
Maryjo, czekająca na dzieci…
Maryjo, urocza jak biedronka…

Owocem wspomnianego skupienia była żywa modlitwa dzieci za swoich Rodziców i zaproszenie ich na wspólną modlitwę przed Maryją na Wzgórzu Sierczańskim! Stąd dzieci miały swój udział w redagowaniu zaproszenia na majówkę!

Przyszli Rodzice, Dziadkowie i oczywiście rodzeństwo dzieci – tym bardziej, że modlitwę poprzedził występ grupy 6-latków: „Sól cenniejsza niż złoto”, za który w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych (w kwietniu) zdobyli oni I miejsce.

Samo nabożeństwo majowe miało odbyć się przed naszym klasztorem Sierczańskim – jednak pogoda nie była zbyt łaskawa i musieliśmy szukać schronienia w kościele.

Zarówno podczas marcowego skupienia, jak i w czasie majówki towarzyszył nam o. Krzysztof Wendlik OSPEE. Po uroczystym odśpiewaniu Litanii do Matki Bożej, o. Krzysztof zwrócił się do Rodziców i Dziadków z zachętą, by w prostocie wiary swoich dzieci znajdowali oni wzór modlitwy, by wsłuchiwali się w modlitwę serca swoich dzieci… Maryja na swoich powierników wybrała przecież dzieci w Fatimie – wie Ona bowiem, że ich serca są najbardziej skore do przyjęcia Jej słów i zdolne rozpalić serca innych!

s. Małgorzata Chudy OSU

XXVIII Niedziela Zwykła

Wdzięczność znaczy to Bogu powiedzenie Bogu „TAK”, Bogu jako Dawcy, jako Stwórcy, jako Panu. Jest to także zaakceptowanie prawdy, że Bóg jest Bogiem, my zaś słabymi ludźmi.

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici