logo
Aktualności

Nabożeństwo majowe na Wzgórzu Sierczańskim

Nabożeństwo majowe na Wzgórzu Sierczańskim, które odbyło się 13 maja 2019 r.  miało swój początek już w czasie przedszkolnych „rekolekcji” wielkopostnych. Wówczas to skupieniu naszych najmłodszych mieszkańców Sierczy, Wieliczki oraz okolic towarzyszyła i przewodziła Maryja i... wtedy wszystko się zaczęło.

Maryja jako najlepsza Mama: kochająca, troskliwa, opiekuńcza i wskazująca na Boga. Tak powstała nasza przedszkolna modlitwa do Maryi, w której dzieci potrafiły dostrzec to, co najprostsze a zarazem najpiękniejsze, opisując Ją w przymiotach, które ułożyły się w litanię:
Maryjo, piękny kwiecie…
Maryjo, czekająca na dzieci…
Maryjo, urocza jak biedronka…

Owocem wspomnianego skupienia była żywa modlitwa dzieci za swoich Rodziców i zaproszenie ich na wspólną modlitwę przed Maryją na Wzgórzu Sierczańskim! Stąd dzieci miały swój udział w redagowaniu zaproszenia na majówkę!

Przyszli Rodzice, Dziadkowie i oczywiście rodzeństwo dzieci – tym bardziej, że modlitwę poprzedził występ grupy 6-latków: „Sól cenniejsza niż złoto”, za który w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych (w kwietniu) zdobyli oni I miejsce.

Samo nabożeństwo majowe miało odbyć się przed naszym klasztorem Sierczańskim – jednak pogoda nie była zbyt łaskawa i musieliśmy szukać schronienia w kościele.

Zarówno podczas marcowego skupienia, jak i w czasie majówki towarzyszył nam o. Krzysztof Wendlik OSPEE. Po uroczystym odśpiewaniu Litanii do Matki Bożej, o. Krzysztof zwrócił się do Rodziców i Dziadków z zachętą, by w prostocie wiary swoich dzieci znajdowali oni wzór modlitwy, by wsłuchiwali się w modlitwę serca swoich dzieci… Maryja na swoich powierników wybrała przecież dzieci w Fatimie – wie Ona bowiem, że ich serca są najbardziej skore do przyjęcia Jej słów i zdolne rozpalić serca innych!

s. Małgorzata Chudy OSU

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici