logo
Aktualności

Muzyczne wczasy dziecięce w Rytrze

Po zakończeniu roku szkolnego, w pierwszym tygodniu wakacji, s. Małgorzata i s.Jana wyjechały z dziewczynkami z Dziewczęcej Służby Maryjnej z Grybowa na pięciodniowe wczasy dziecięce do Rytra. Cała grupa wraz z opiekunami liczyła 29 osób.

Był to czas integracji, odpoczynku, górskich wędrówek, kąpieli na basenie w Piwnicznej Zdroju i krajoznawczych wycieczek po okolicy. Oprócz tych wszystkich atrakcji, uczestniczki miały również zorganizowane warsztaty muzyczne i zajęcia z papieroplastyki.

Był też czas na film, dyskotekę oraz gry i zabawę w ogrodzie. W czasie wypoczynku wakacyjnego dbałyśmy również o naszego ducha i formację liturgiczną. Każdy dzień rozpoczynał się i kończył modlitwą. Miałyśmy możliwość uczestniczenia w Eucharystiach, w czasie których odpowiadałyśmy za liturgię, brałyśmy też udział we Mszy świętej parafialnej w Rytrze.

Wakacje 2023 rozpoczęły się śpiewająco!

s.J

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici