logo
Aktualności

Modlitwa za nasze Rodziny

Przedszkole im św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek uczestniczyło w projekcie „Adaptacji Kapliczki – figury Matki Bożej” znajdującej się  w parku należącym do  dawnego zespołu dworskiego w Sierczy.
W ramach realizacji projektu poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat małej ojczyzny. Poznaliśmy historie kapliczki oraz kilku innych sierczańskich kapliczek. Bardzo zaciekawiła nas tradycja stawiania figur i kapliczek przydrożnych. Wspólnie sadziliśmy kwiaty w donicach, które przyozdobiły kapliczkę Matki Bożej. Na zajęciach plastycznych dzieci rysowały ołówkiem kapliczkę w plenerze. Zapoznaliśmy się też z historią przybycia Sióstr do Sierczy 100 lat temu oraz z historią powstania przedszkola. Zwieńczeniem projektu była wspólna modlitwa za nasze Rodziny, która miała miejsce 27 maja. Rodzice, dzieci z przedszkola, siostry, parafianie z ks. Proboszczem Janem Leśniakiem i mieszkańcy Sierczy spotkali się na wspólnym nabożeństwie majowym przy odnowionej figurze Matki Bożej. Śpiewaliśmy pieśni maryjne i litanię do Matki Bożej modląc się za nasze Rodziny. W śpiewie pomagała nam schola dzieci z naszej parafii, którą prowadzi s. Rafaela Puzio.

S.Teodozja Kościółek

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici