logo
Aktualności

Modlitwa za nasze Rodziny

Przedszkole im św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek uczestniczyło w projekcie „Adaptacji Kapliczki – figury Matki Bożej” znajdującej się  w parku należącym do  dawnego zespołu dworskiego w Sierczy.
W ramach realizacji projektu poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat małej ojczyzny. Poznaliśmy historie kapliczki oraz kilku innych sierczańskich kapliczek. Bardzo zaciekawiła nas tradycja stawiania figur i kapliczek przydrożnych. Wspólnie sadziliśmy kwiaty w donicach, które przyozdobiły kapliczkę Matki Bożej. Na zajęciach plastycznych dzieci rysowały ołówkiem kapliczkę w plenerze. Zapoznaliśmy się też z historią przybycia Sióstr do Sierczy 100 lat temu oraz z historią powstania przedszkola. Zwieńczeniem projektu była wspólna modlitwa za nasze Rodziny, która miała miejsce 27 maja. Rodzice, dzieci z przedszkola, siostry, parafianie z ks. Proboszczem Janem Leśniakiem i mieszkańcy Sierczy spotkali się na wspólnym nabożeństwie majowym przy odnowionej figurze Matki Bożej. Śpiewaliśmy pieśni maryjne i litanię do Matki Bożej modląc się za nasze Rodziny. W śpiewie pomagała nam schola dzieci z naszej parafii, którą prowadzi s. Rafaela Puzio.

S.Teodozja Kościółek

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Trójca Święta jest też wzorem dla Kościoła. Jesteśmy w nim wezwani do jedności i wzajemnej miłości, która jest konkretnym świadectwem naszej wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici