Przedszkole im św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek uczestniczyło w projekcie „Adaptacji Kapliczki – figury Matki Bożej” znajdującej się w parku należącym do dawnego zespołu dworskiego w Sierczy.
W ramach realizacji projektu poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat małej ojczyzny. Poznaliśmy historie kapliczki oraz kilku innych sierczańskich kapliczek. Bardzo zaciekawiła nas tradycja stawiania figur i kapliczek przydrożnych. Wspólnie sadziliśmy kwiaty w donicach, które przyozdobiły kapliczkę Matki Bożej. Na zajęciach plastycznych dzieci rysowały ołówkiem kapliczkę w plenerze. Zapoznaliśmy się też z historią przybycia Sióstr do Sierczy 100 lat temu oraz z historią powstania przedszkola. Zwieńczeniem projektu była wspólna modlitwa za nasze Rodziny, która miała miejsce 27 maja. Rodzice, dzieci z przedszkola, siostry, parafianie z ks. Proboszczem Janem Leśniakiem i mieszkańcy Sierczy spotkali się na wspólnym nabożeństwie majowym przy odnowionej figurze Matki Bożej. Śpiewaliśmy pieśni maryjne i litanię do Matki Bożej modląc się za nasze Rodziny. W śpiewie pomagała nam schola dzieci z naszej parafii, którą prowadzi s. Rafaela Puzio.
S.Teodozja Kościółek
W Niedzielę Palmową Kościół daje nam do medytacji cztery wyjątkowe teksty: opis triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Mt 21, 1-11), proroczy fragment z Izajasza (Iz 50,4–7), hymn o uniżeniu Chrystusa z Listu do Filipian (Flp 2,6–11) oraz opowiadanie o Męce Pańskiej według św. Łukasza (Łk 22,14 – 23,56). Każdy z tych tekstów nosi w sobie głęboki ładunek symboliczny i teologiczny – zwłaszcza, gdy spojrzymy na nie w świetle oryginalnych języków Biblii.
Nie traćcie ducha.
św. Aniela Merici