logo
Aktualności

Modlitwa za nasze Rodziny

Przedszkole im św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek uczestniczyło w projekcie „Adaptacji Kapliczki – figury Matki Bożej” znajdującej się  w parku należącym do  dawnego zespołu dworskiego w Sierczy.
W ramach realizacji projektu poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat małej ojczyzny. Poznaliśmy historie kapliczki oraz kilku innych sierczańskich kapliczek. Bardzo zaciekawiła nas tradycja stawiania figur i kapliczek przydrożnych. Wspólnie sadziliśmy kwiaty w donicach, które przyozdobiły kapliczkę Matki Bożej. Na zajęciach plastycznych dzieci rysowały ołówkiem kapliczkę w plenerze. Zapoznaliśmy się też z historią przybycia Sióstr do Sierczy 100 lat temu oraz z historią powstania przedszkola. Zwieńczeniem projektu była wspólna modlitwa za nasze Rodziny, która miała miejsce 27 maja. Rodzice, dzieci z przedszkola, siostry, parafianie z ks. Proboszczem Janem Leśniakiem i mieszkańcy Sierczy spotkali się na wspólnym nabożeństwie majowym przy odnowionej figurze Matki Bożej. Śpiewaliśmy pieśni maryjne i litanię do Matki Bożej modląc się za nasze Rodziny. W śpiewie pomagała nam schola dzieci z naszej parafii, którą prowadzi s. Rafaela Puzio.

S.Teodozja Kościółek

XVI Niedziela Zwykła

Chrystus dobrze znał trud odpowiedzialnej pracy apostolskiej i zmęczenie. Doskonale rozumiał wyczerpanych i zmęczonych uczniów. Dlatego chciał, aby w ciszy i spokoju wypoczęli nieco na miejscach pustynnych. Jest czas na pracę i czas na odpoczynek. Jest czas na przebywanie z Jezusem oraz i innymi, jest czas na samotność i modlitwę.

 

 

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici