logo
Aktualności

Miłość i wiara w Eucharystię

W dniach od 3 do 5 marca 2021 roku, odbyły się rekolekcje dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Rybniku.

Rekolekcje były się pod hasłem “Eucharystia – Wielka Tajemnica Wiary”. W wyjątkowej formie - częściowo zdalnej i w realu - prowadziły je siostry Urszulanki: s. Stella i s. Jana, które przyjechały z Częstochowy.

Każdego dnia uczniowie mieli możliwość przeżyć wspólną, klasową  Eucharystię. Odprawiał ją ksiądz Jakub, szkolny katecheta i zarazem kapelan sióstr. W czasie rekolekcji siostry głosiły naukę, łącząc się z klasami poprzez platformę Teams. Uczniowie zaangażowali wszystkie swoje talenty i umiejętności artystyczne. Było dużo rysowania, malowania, wycinania, klejenia i składania. Oprócz twórczości plastycznej, uczniowie mieli też możliwość rozwinąć swoje zdolności muzyczne.

Pięknym owocem rekolekcji były lapbooki - książki o Eucharystii, które wykonały dzieci. Każdego dnia uczniowie doskonalili je, upiększali i doklejali nowe materiały.

Rekolekcje były czasem uczenia się miłości i tęsknoty do Jezusa Eucharystycznego. Tak jak potrzebujemy do życia, do funkcjonowania chleba codziennego, tak w drodze do Królestwa Bożego potrzebujemy Chleba Eucharystycznego, którym jest Jezus. On sam staje się dla nas Pokarmem. On umacnia i ożywia nasze dusze.

Filmik z wydarzenia >>>

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają jak poznali Jezusa po łamaniu chleba. Gdy tak rozmawiali Jezus stanął pośród nich. 

 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici