logo
Aktualności

Międzyszkolny konkurs na setną rocznicę odzyskania niepodległości

Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku, we współpracy z Rybnickim Oddziałem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Pedagogiczna Biblioteką Wojewódzką w Rybniku, zorganizował Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny: „Kiedy myślę, Polska..."

kiedy mysle Polska

Honorowym patronatem objęli go s. Benigna Kania, przełożona prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej oraz Piotr Kuczera, prezydent Miasta Rybnika. Do udziału w konkursie - zorganizowanym dla uczenia odzyskania przez Polskę niepodległości - zostali zaproszeni uczniowie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz Szkół Urszulańskich w Polsce.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 6 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Nagrodzone prace można zobaczyć na stronie szkoły. Zapraszamy!

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici