logo
Aktualności

Międzyszkolny konkurs na setną rocznicę odzyskania niepodległości

Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku, we współpracy z Rybnickim Oddziałem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Pedagogiczna Biblioteką Wojewódzką w Rybniku, zorganizował Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny: „Kiedy myślę, Polska..."

kiedy mysle Polska

Honorowym patronatem objęli go s. Benigna Kania, przełożona prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej oraz Piotr Kuczera, prezydent Miasta Rybnika. Do udziału w konkursie - zorganizowanym dla uczenia odzyskania przez Polskę niepodległości - zostali zaproszeni uczniowie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz Szkół Urszulańskich w Polsce.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 6 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Nagrodzone prace można zobaczyć na stronie szkoły. Zapraszamy!

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici