logo
Aktualności

Letni wolontariat na Ukrainie

"W wakacje, w dniach 8-18 lipca 2019 r., siedemnaście osób z naszej szkoły brało udział w akcji Ocal mogiłę pradziada od zapomnienia." - czytamy na stronie wrocławskiego liceum Sióstr Urszulanek.

W ramach  tej akcji, już po dziesiąty raz,  został zorganizowany wyjazd na Ukrainę w celu sprzątania polskich cmentarzy. Nasi uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, z czego dwie udały się w okolice Lwowa, a jedna na Podole.  To był wspaniały czas, czas pracy, ale też odkrywania bogactwa polskiej kultury pozostawionej na kresach dawnej Rzeczpospolitej.  Mogliśmy bardziej poznać historię Ukrainy, zobaczyć,  jak żyją tamtejsi ludzie, lepiej zrozumieć ich sposób myślenia i popróbować ich jedzenie  Na Podolu integrowaliśmy się z dziećmi ukraińskimi, które nam pomagały w wykonywaniu zadań. W drodze powrotnej mogliśmy też zobaczyć , jak piękny jest Lwów. I oczywiście – wielu z nas chce tam wrócić w przyszłym roku. Koordynatorem projektu z ramienia naszej szkoły była s. Klara Pyza.

Źródło: http://www.urszulanki.edu.pl/

Więcej zdjęć na stronie: https://www.urszulanki.edu.pl/letni-wolontariat-na-ukrainie/ 

VII Niedziela Zwykła

Chrystus nie akceptuje biernej postawy wobec zła, lecz proponuje rezygnację z zemsty i nienawiści. Reakcją wyznawcy Chrystusa na doznane krzywdy ma być życzliwość i miłość względem tego, który popełnił zło.

 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici