logo
Aktualności

Letni kurs języka angielskiego w Krakowie

Letni kurs języka angielskiego, który odbywał się w Krakowie w dniach od 3 do 17 lipca 2019 roku, pozostanie długo w naszej pamięci jako cenne doświadczenie międzynarodowości naszego Instytutu. Były siostry  z pięciu krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Czech i Polski. Przez dwa tygodnie tworzyłyśmy razem jedną wspólnotę. Ten kurs był nie tylko pomocny w rozwinięciu umiejętności językowych, ale dał nam szansę poznanie się nawzajem.

Trzydzieści jeden uczestniczek podzielonych na cztery grupy miało możliwość rozwinąć znajomość języka angielskiego pod kierunkiem s. Jayne Horswill i s. Alice Montgomery z Wielkiej Brytanii oraz s. Moniki Bonny i p. Agnieszki Bartyzel, nauczycielek języka angielskiego w urszulańskiej szkole podstawowej w Krakowie. Nad całością kursu czuwała s. Monika Bonna, która podczas wstępnego spotkania powiedziała, że najważniejszym powodem, by uczyć się języka jest sam Jezus, który zaprosił nas do wspólnoty międzynarodowej. Starannie przygotowane lekcje pozwalały przyswoić nowe słownictwo, poznać struktury gramatyczne i ćwiczyć poprawną wymowę. Zostałyśmy zachęcone, aby mówić po angielsku pomimo swoich błędów.

Oprócz lekcji, uczeniu się angielskiego służyły rekreacje z filmami po angielsku, grami i przygotowanymi przez poszczególne grupy inscenizacjami. Zwiedziliśmy Kazimierz oraz zabytki znajdujące się na drodze królewskiej od Barbakanu do Wawelu. Byliśmy także w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zwiedzanie w języku angielskim było pomocne w rozumieniu języka mówionego. Niepowtarzalną atmosferę tego kursu budowała codzienna modlitwa po angielsku, żywiołowe rozmowy przy posiłkach oraz nieformalne spotkania, które często miały charakter roboczy.

Wszyscy byli zadowoleni z otrzymanego na zakończenie certyfikatu. Każda uczestniczek mogła zauważyć wzrost znajomości angielskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczne za możliwość wzięcia udziału w tym kursie. Mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się znów, aby podzielić się doświadczeniami. Odkryłyśmy, że bycie razem pomimo różnicy języka, kultury i narodowości jest dla nas źródłem radości i siły.

s. Edyta Kapica OSU i s. Małgorzata Niemiec OSU

Zdjęcia z kursu »

Kurs języka angielskiego

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici