logo
Aktualności

Kroniczka z probacji międzynarodowej 2017/18

Życzenia wielkanocne i wieści z probacji międzynarodowej w Rzymie przesłane przez s. Natalię Zdunek.

Probacja międzynarodowa

Rzym, dn. 11.04.2018 r.

Kochane Siostry, trwajac w radości Chrystusa Zmartwychwstałego życzę, aby Jego pokój i radość wypełniały serca Sióstr i docierały do wszystkich ludzi, z którymi Siostry spotykają się w codzienności.

Korzystając z chwili wolnego czasu, dzielę się w wielkim skrócie tym, co dane nam było przeżyć od czasu naszego powrotu z rekolekcji.

W kilka dni po powrocie do Rzymu nasz dom zapełnił się siostrami z całej Unii Rzymskiej. Wspierałyśmy siostry naszą modlitwą w czasie EGC i łączyłyśmy się w duchu św. Anieli, bo dla nas był to czas prezentacji naszych prowincji.

Probacja międzynarodowa

Korzystając z obecności wielu wspaniałych urszulanek, s. Iwona zaprosiła do nas z wykładami M. Collete oraz wcześniejsze doradczynie generalne - s. Elise Ryan i s. Brigitte Brunet. W celu poszerzania naszych horyzontow miałyśmy rownież spotkania z kilkoma innymi osobami z innych zgromadzeń na temat Biblii, życia zakonnego, islamu. Zatrzymałyśmy się też w naszych refleksjach nad naszymi ślubami i ubogaciłyśmy się wzajemnym dzieleniem, jak nimi żyjemy.

Probacja międzynarodowa

Probacja międzynarodowa

Wielki Post był rownież czasem w drodze - dosłownie. Pielgrzymowałyśmy wspólnie do rzymskich bazylik, do Florencji i Asyżu, zwłaszcza pobyt w tym ostatnim miejscu był dla nas niczym wielkopostne rekolekcje.

Probacja międzynarodowa

Probacja międzynarodowa

Probacja międzynarodowa

 

Probacja międzynarodowa

Probacja międzynarodowa

Probacja międzynarodowa

Probacja międzynarodowa

Wielki tydzień spędziłyśmy na modlitwie trochę w naszym gronie, trochę we wspólnocie z pozostałymi siostrami z generalatu, a trochę z Ojcem Świętym i Kościołem powszechnym.

Przed nami jeszcze pielgrzymowanie do św. Marii od Wcielenia i do św. Anieli. Polecamy się dalszym modlitwom sióstr, za dotychczasową pamięć dziękujemy i odwzajemniamy się.

Z seredecznymi pozdrowieniami,

s. Natalia

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici