logo
Aktualności

Koszalin - była u nas MATKA

W dniach od 25 – 27 sierpnia 2023 r. nawiedziła naszą parafię pw. Ducha Świętego w Koszalinie kopia NMP Bolesnej ze Skrzatusza – MATKA MIŁOŚCI ZRANIONEJ I NASZEJ NADZIEI, która już od ośmiu miesięcy pielgrzymuje w parafiach naszej diecezji.

Duchowe przygotowanie  na przyjęcie Matki Bożej poprowadził ks. Andrzej Zaniewski. Cały tydzień odmawialiśmy wspólnie różaniec z prośbą o duchowe owoce peregrynacji.

My, jako wspólnota sióstr miałyśmy radość i przywilej goszczenia naszej Matki
w klasztorze w dniach od 25-26 sierpnia. Osobiste i wspólnotowe trwanie przy Maryi – naszej Matce napełniło nas radością i pokojem, które płyną w szczególny sposób z Jej Oblicza.

Była to również okazja, by powierzyć Jej intencje naszego Zakonu, parafii, rodzin oraz pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

s. Izabela Wasiak OSU

XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Trzeba słuchać rad i natchnień,
które Duch Święty nieustannie wzbudza
w sercach naszych.

św. Aniela Merici