logo
Aktualności

Konsekrowani - weźmy w ramiona Jezusa!

Życie konsekrowane jest sercem Kościoła – lubi powtarzać papież Franciszek - i tak jak w organizmie ludzkim kondycja człowieka zależy od kondycji jego serca, tak w życiu Kościoła wspólnoty zakonne decydują o jego żywotności.

Przywołując te słowa w związku z obchodzonym 2 lutego 2024 r. XVIII Dniem Życia Konsekrowanego, prosimy wszystkich, którym zależy na dobru Kościoła o modlitwę za osoby konsekrowane, by sprostały temu zadaniu i o dar nowych powołań do życia zakonnego.

Konsekrowanym dedykujemy natomiast słowa zachęty Franciszka:

Najmilsi, najmilsze, odnówmy dziś z entuzjazmem naszą konsekrację! Zapytajmy siebie, jakie motywy kierują naszymi sercami i naszymi czynami, jaka jest odnowiona wizja, do której pielęgnowania jesteśmy powołani, a przede wszystkim weźmy w ramiona Jezusa. Nawet jeśli doświadczamy zmęczenia i znużenia – to się zdarza: również rozczarowania, zdarza się - róbmy to, co Symeon i Anna, którzy cierpliwie oczekują na wierność Pana i nie pozwalają się pozbawić radości spotkania. Idźmy ku radości spotkania: to jest bardzo piękne! Postawmy Go na nowo w centrum i idźmy naprzód z radością. Niech tak się stanie!

 

II Niedziela Wielkiego Postu

Na Taborze Jezus objawia się w Bożym, nadprzyrodzonym świetle, a nie tylko w blasku naturalnego światła, które Go z zewnątrz opromienia. Blask nadprzyrodzony przenika również szaty Chrystusa.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici