logo
Aktualności

Kolędnicy misyjni z Polanicy Zdroju

Już po raz kolejny na terenie Polski Kolędnicy Misyjni wyruszyli na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Amazonii. W tę akcję pomocy i solidarności włączyły się także dzieci z naszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy Zdroju ze Szkoły Podstawowej nr 2.

W okresie Bożego Narodzenia w drugi dzień świąt z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30  grupa kolędników misyjnych wraz z siostrą Anna Korbaś OSU odwiedzała domy i mieszkania naszych parafian oraz Ośrodków wypoczynkowych.

W tym roku pomoc kolędników misyjnych dotrze na tereny gdzie brakuje wszystkiego. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na wsparcie dla dzieci z Amazonii. Kolędujący - mali misjonarze przedstawiali scenkę o sytuacji dzieci cierpiących z powodu wojny i ich skutków oraz braku wody oraz żywności. Podczas odwiedzin dzieci wraz z rodzinami i kuracjuszami śpiewały kolędy. Niejednokrotnie na twarzach ludzi dało się zauważyć łzy i wzruszenie oraz wdzięczność za odwiedzenie ich domów.

Pragniemy wszystkim mieszkańcom, gościom i kuracjuszom podziękować za otwarte serca, życzliwość i hojność oraz ciepłe przyjęcie w swoich domach. Zebrana suma w kwocie 3.300 zł została przekazana do Referatu Misyjnego.

Dziękuję także rodzicom za pomoc i umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Dziękuję także dzieciom za dar ich zaangażowania i poświęcenie wolnego czasu na służbę dla innych. Dziękuję:  Paulinie Kułaga z kl. VI b, Marcie Osińskiej-Czerner z kl. V b, Kamili Kułaga z kl. IV a, Aleksandrowi Szubert z kl. IV b, Karolowi Szwarc z kl. III b oraz Arkadiuszowi Ostrowskiemu z kl. III a.    

Z wyrazami wdzięczności i życzeniami Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku  2020.            

s. Anna Korbaś OSU - katechetka

XXIV Niedziela Zwykła

Dzisiejszej Ewangelia nie tylko uczy o przebaczeniu, ale również ukazuje współzależność naszego wybaczania bliźnim z przebaczeniem, którego pragniemy od Boga dla siebie. Doświadczenie Bożej wybaczającej, bezwarunkowej miłości skłania nas do wybaczenia tym, którzy nas zranili.  

 

 

 

 

Na dziś

Nie wystarczy bowiem coś zacząć,
jeśli zabraknie wytrwałości.

św. Aniela Merici