logo
Aktualności

Kolędnicy misyjni z Polanicy Zdroju

Już po raz kolejny na terenie Polski Kolędnicy Misyjni wyruszyli na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Amazonii. W tę akcję pomocy i solidarności włączyły się także dzieci z naszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy Zdroju ze Szkoły Podstawowej nr 2.

W okresie Bożego Narodzenia w drugi dzień świąt z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30  grupa kolędników misyjnych wraz z siostrą Anna Korbaś OSU odwiedzała domy i mieszkania naszych parafian oraz Ośrodków wypoczynkowych.

W tym roku pomoc kolędników misyjnych dotrze na tereny gdzie brakuje wszystkiego. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na wsparcie dla dzieci z Amazonii. Kolędujący - mali misjonarze przedstawiali scenkę o sytuacji dzieci cierpiących z powodu wojny i ich skutków oraz braku wody oraz żywności. Podczas odwiedzin dzieci wraz z rodzinami i kuracjuszami śpiewały kolędy. Niejednokrotnie na twarzach ludzi dało się zauważyć łzy i wzruszenie oraz wdzięczność za odwiedzenie ich domów.

Pragniemy wszystkim mieszkańcom, gościom i kuracjuszom podziękować za otwarte serca, życzliwość i hojność oraz ciepłe przyjęcie w swoich domach. Zebrana suma w kwocie 3.300 zł została przekazana do Referatu Misyjnego.

Dziękuję także rodzicom za pomoc i umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Dziękuję także dzieciom za dar ich zaangażowania i poświęcenie wolnego czasu na służbę dla innych. Dziękuję:  Paulinie Kułaga z kl. VI b, Marcie Osińskiej-Czerner z kl. V b, Kamili Kułaga z kl. IV a, Aleksandrowi Szubert z kl. IV b, Karolowi Szwarc z kl. III b oraz Arkadiuszowi Ostrowskiemu z kl. III a.    

Z wyrazami wdzięczności i życzeniami Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku  2020.            

s. Anna Korbaś OSU - katechetka

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Wiernie i radośnie
trwajcie w rozpoczętym dziele.

św. Aniela Merici