logo
Aktualności

Kolęda we wspólnocie w Gdyni

Dzień 9 stycznia bieżącego roku był bardzo szczególny dla naszej wspólnoty - dokładnie o godzinie 14:40 przyjechał do nas nowy biskup pomocniczy naszej diecezji, ksiądz biskup Piotr Przyborek. Towarzyszył mu ksiądz proboszcz Tomasz Biedrzycki. 

Najpierw w kaplicy odmówiliśmy Godzinę czytań, a następnie ksiądz biskup powiedział do nas kilka dobrych słów. Wspomniał też o swoich pierwszych krokach w kapłaństwie, które stawiał posługując jako neoprezbiter w orłowskiej parafii w 2001 roku.  Biskup Piotr znany jest naszej wspólnocie, bo w poprzednich latach głosił nam konferencje biblijne.

Przy śpiewie kolęd zeszliśmy do refektarza na kawę i rozmowę.

Jako że była to wizyta duszpasterska, połączona ze wspólnym kolędowaniem, nie mogło zabraknąć pamiątkowych obrazków, a przede wszystkim biskupiego błogosławieństwa. Jesteśmy Panu Bogu bardzo wdzięczne za to wspólne, miłe i oczekiwane spotkanie.

Na godzinę 16:00 udaliśmy się do parafii, gdzie ksiądz biskup przewodniczył Eucharystii odprawianej na zakończenie kolędowego spotkania.

Pragniemy także podzielić się radością, że dostałyśmy obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II, namalowany przez córkę pani Elżbiety Truszkowskiej. Pani Elżbieta jest nauczycielką łaciny w VI LO, w którym pracuje nasza siostra przełożona, Anna Kawa.

s. Bogumiła Ratajska

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia