logo
Aktualności

Kobiety silne wiarą, żądne przygód, podróżujące razem…

21 października, urszulanki na całym świecie świętują szczególny dzień swojej Patronki – św. Urszuli, męczennicy z IV wieku chrześcijaństwa. Wraz z siostrami w sposób uroczysty obchodzą również ten dzień wszystkie dzieci, młodzież z przedszkoli i szkół prowadzonych przez siostry, jak również cała rodzina urszulańska: rodzice, absolwenci, wychowankowie i wszyscy bliscy urszulankom.

Z Listu S. Susan, Matki Generalnej Urszulanek, (16.10.2022):

„Kiedy w 1535 roku, św. Aniela Merici  założyła w Bresci Towarzystwo kobiet, jako wzór dała mu grupę kobiet silnych wiarą, żądnych przygód, podróżujących razem. Wspólna pielgrzymka sprawiała, że powstały między nimi bliskie, osobiste więzi i głębokie wzajemne oddanie oraz oddanie Bogu, za Którego wezwaniem podążały.

Ponieważ stanowiły jedno w pragnieniach, wizji i zaangażowaniu, dzięki sile i odwadze czerpanej od siebie nawzajem, były w stanie stawić czoła ogromnym wyzwaniom, a nawet męczeństwu.

Być może my, urszulanki żyjące dzisiaj, mamy jeszcze wiele do nauczenia się od Anieli
o Urszuli i jej Towarzyszkach. Możemy być jej wdzięczne za danie nam tych kobiecych wzorów odwagi, zaangażowania i „bycia razem”.

Czy przemawia do Ciebie przykład odwagi, zaangażowanie i „bycie razem”?

II Niedziela Adwentu

Jan Chrzciciel nawoływał do nawrócenia na pustyni, nie w wielkich miastach czy w świątyni Jerozolimskiej, gdzie mógł spotkać tłumy pielgrzymów. Nad Jordan przybywali ludzie z różnych miejsc i środowisk, aby go słuchać, wyznawać swoje grzechy i przyjąć jego chrzest w wodach Jordanu. Może byli zniewoleni jego głosem, którego echo rozlegało się bardzo daleko i którego nie zagłuszał hałas i zgiełk miejski czy biznesowe dysputy.

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia