logo
Aktualności

Kalendarz Adwentowy

W tym roku zapraszamy do wspólnej drogi adwentowej z Maryją, która może być dla nas przewodniczką na drodze wprowadzania w życie Serviam (będę służyć), zawołania wszystkich wychowanków  urszulańskich. Ona, dzięki swojemu zasłuchaniu w Boże Słowo, zapatrzeniu w Boże działanie, jest zdolna przyjąć Boga, a potem wyjść, by służyć innym z miłością.

Każdego dnia adwentu chcemy się tego od niej uczyć. Pomocą może być dla nas Kalendarz Adwentowy. Znajdziemy w nim słowo z Ewangelii przewidziane przez Kościół na dany dzień oraz komentarze przygotowane przez uczniów szkół urszulańskich w Polsce z: Krakowa, Lublina, Poznania, Rybnika i Wrocławia. W specjalnej modlitwie chcemy też polecać się Maryi, by prowadziła nas drogą Serviam, a także prosić o wstawiennictwo św. Anielę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zechcą z nami włączyć się modlitewne przygotowanie do przyjścia Pana Jezusa.

kalendarz adwentowy>>>

 

III Niedziela Zwykła

Duch Pański spoczął na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana (Iz 61,1n. 58,6)

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici