logo
Aktualności

Jubileusz Bł. Klemensy Staszewskiej OSU

17 czerwca 2023 r. Siostry ze wspólnoty krakowskiej i sierczańskiej uczestniczyły w jubileuszu 80-tej rocznicy męczeńskiej śmierci Bł. Klemensy Staszewskiej OSU w Rokicinach Podhalańskich.

Jubileusz świętowany był w „Pałacu Seniora”, (w naszym dawnym klasztorze), dla pensjonariuszy domu, ich rodzin, parafian, przyjaciół i nas urszulanek. Niektórzy z mieszkańców „Pałacu Seniora” prosili o więcej informacji o naszej Błogosławionej.

Ołtarz ustawiono na werandzie przy głównym wejściu, gdzie został również wyeksponowany piękny obraz bł. Matki Klemensy. Modlitwa rozpoczęła się w Godzinie Miłosierdzia.  Po Koronce do Bożego Miłosierdzia miała miejsce Msza Święta, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Robert Janczura. W homilii wygłoszonej przez ks. dra Piotra Maroszka, została przypomniana sytuacja z II wojny światowej, podczas której mieszkańcy Rokicin Podhalańskich aresztowani przez Niemców w sposób cudowny zostali ocaleni. Cud ten przypisywany jest wstawiennictwu M. Klemensy.

Podczas Eucharystii oprawę muzyczną prowadził chór: „Trąby Jerychońskie” z Sierczy, któremu przewodzi s. Rafaela Puzio OSU.

Po Eucharystii Państwo Jadwiga i Artur Bocianowscy, którzy w 2013 roku nabyli dawny nasz klasztor i założyli w nim dom opieki, zaprosili wszystkich na wspólną biesiadę, Poczęstunek był okazją do rozmów, spotkań i wspólnej radości. Już teraz zapowiadano, że w przyszłym roku (2024) przypada Jubileusz 25-lecia  beatyfikacji M. Klemensy Staszewskiej.

S. Emmnuela Klich OSU

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici