logo
Aktualności

Jeszcze o urszulańskim INSIEME

Urszulańskie INSIEME z 28 maja w Krakowie, miało swój ciąg dalszy dnia 16 czerwca 2023, czyli w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Tym razem 4 urszulanki z ulicy Starowiślnej  udały się na ulicę Biskupią, aby odwiedzić Siostry urszulanki Serca Jezusa Konającego naszej Matki Urszuli Ledóchowskiej. „Naszej”, bo gdy wyjeżdżała z krakowskiego klasztoru do Petersburga, siostry mówiły między sobą: „Oddałyśmy co miałyśmy najlepszego”.

Gdy przybyłyśmy na miejsce, Siostry wprowadziły nas do kaplicy mającej rozmiary zwykłego pokoju, ale starannie przyozdobionego, z wyraźnymi akcentami urszulańskimi. Nastąpiła półgodzinna wspólna adoracja, nieszpory, po których Siostry odnowiły swoje śluby, bo dzisiejsza uroczystość jest przecież także ich świętem patronalnym.

Teraz dopiero zeszłyśmy na parter na małe „co nieco” i miłą swobodną rozmowę. Było nam tak miło razem, że aż żal było się żegnać. Dobre Siostry odwiozły nas na ulicę Starowiślną.

s.Natalia Rey, osu

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici