logo
Aktualności

JEZUS „ZNAJDZIE JEDNAK WIARĘ, GDY PRZYJDZIE (por. Łk 18, 8).

Patrząc na grupę ludzi, należących do zawiązanej przed laty w naszym domu w Bardzie Wspólnoty Domu Bożego, chce się powiedzieć za św. Pawłem: „… jawicie się jako źródła światła w świecie” (Flp 2, 15). Media społecznościowe epatują informacjami o tym, co złego dzieje się w Kościele, ile osób dokonuje apostazji, o ile zmniejsza się liczba dzieci i młodzieży uczęszczających na lekcje religii itp., itd. … Intensywność podawania tego typu informacji zwiększa się wprost proporcjonalnie do każdej zbliżającej się niedzieli i przed każdymi świętami kościelnymi.  

A tymczasem, w piątek 19 marca, zebrali się w naszym domu ludzie (teraz z racji obostrzeń w znacznie okrojonej liczbie), by po tygodniu intensywnej pracy zawodowej i tej związanej z życiem w rodzinie, razem – bardziej intensywniej niż co dzień - modlić się i umacniać w wierności Chrystusowi i swej życiowej misji. Są wśród nich młode małżeństwa z dziećmi, osoby w średnim wieku i nieco starsze. W sobotę od godz. 10.00 podjęli dwudziestoczterogodzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Animatorzy tej grupy prowadzili jednocześnie online kurs Alpha. Niedawno, w ten sam sposób, prowadzili spotkanie dla małżeństw, w których wzięło udział 60 par. Gdy widzi się i niejako „czuje” rozmodlenie tych osób, ich zaangażowanie w umacnianie w wierze i wierności życiowemu powołaniu nie tylko siebie, ale i innych, nabiera się przekonania, że Jezus jednak „znajdzie wiarę, gdy przyjdzie” (Łk 18, 8). I to dopiero jest pełny obraz Kościoła! Kościoła zmagającego się teraz boleśnie ze swoją grzesznością, ale i trwającego i umacniającego się w wierze.

Prawdziwą radością była dla nas modlitwa i przebywanie z ludźmi Kościoła, którzy pośród współczesnych zawirowań, „trzymają się mocno Słowa Życia” i dzięki temu ”jawią się jak źródła światła w świecie” ( por. Flp 2, 15 -16). 

s. E.D.

IV Niedziela Zwykła

Jezus widząc tłumy, wszedł na górę i nauczał. Mówił o ludziach, których nazwał błogosławionymi czyli szczęśliwymi. 

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici