logo
Aktualności

IV Kongres Młodych Konsekrowanych

„Powstań i świeć” (Iz 60, 1) – pod takim hasłem w dniach 22-25.09.2022. w Licheniu odbył się IV Kongres Młodych Konsekrowanych, w którym także i my (s. Weronika Świętosławska, s. Anna Kalecińska, s. Monika Pławecka) miałyśmy okazję wziąć udział.

Czego doświadczyłyśmy w tym czasie? Z całą pewnością wielkiego bogactwa Kościoła i piękna jedności w różnorodności, jaką tworzyć może tylko Duch Święty. Była to przede wszystkim przestrzeń spotkania – słuchania, rozmów, dzielenia, modlitwy i refleksji. Wraz z zaproszonymi gośćmi próbowaliśmy zatrzymać się i zastanowić na nowo nad istotą naszej konsekracji, realizowanej w zróżnicowanych formach, naszym miejscem w dzisiejszym Kościele i świecie, wyzwaniami, z jakimi się mierzymy i obszarami misji, gdzie odczytujemy dla nas Boże zaproszenia. Dzięki spotkaniom w mniejszych grupach dzielenia i słuchaniu siebie nawzajem odkrywaliśmy z niemałym zdumieniem, jak podobne są blaski i cienie naszego życia radami ewangelicznymi i mogliśmy budować się nawzajem naszym świadectwem życia.

Za to Jemu chwała, a nam pozostaje radość spotkania i piękne wspomnienia!

s. Monika Pławecka OSU

Wszystkie konferencje, galerię zdjęć i inne materiały z tegorocznego Kongresu można znaleźć na jego oficjalnej stronie: https://mlodzikonsekrowani.zyciezakonne.pl/

Autorem zdjęć jest Paweł Sawski.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici