logo
Aktualności

INSIEME znaczy RAZEM

W dniach 30.09 - 02.10. we Wrocławiu, miało miejsce niezwykle twórcze i inspirujące spotkanie młodzieży z Liceów Urszulańskich: INSIEME 2022 sport.
INSIEME po włosku znaczy RAZEM. To jedno z ulubionych słów św. Anieli Merici- założycielki Urszulanek. Uczniowie spotkali się RAZEM, aby nawiązać wzajemne relacje, lepiej się poznać, wymienić doświadczenia, a przede wszystkim spędzić radośnie i twórczo czas na wzajemnych rozgrywkach sportowych, turnieju piłki siatkowej i we wspólnej zabawie.
Dziękujemy organizatorom tego wspaniałego wydarzenia za profesjonalne przygotowanie spotkania i wszystkich atrakcji. Dziękujemy rodzinom uczniów, które przyjęły gości pod swój dach za gościnność i życzliwość. Było to spotkanie pełne mocy, radości i ŻYCIA!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu RAZEM- już w innej urszulańskiej szkole- na równie pięknym i dobrym spotkaniu.
 
XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici