logo
Aktualności

INSIEME znaczy RAZEM

W dniach 30.09 - 02.10. we Wrocławiu, miało miejsce niezwykle twórcze i inspirujące spotkanie młodzieży z Liceów Urszulańskich: INSIEME 2022 sport.
INSIEME po włosku znaczy RAZEM. To jedno z ulubionych słów św. Anieli Merici- założycielki Urszulanek. Uczniowie spotkali się RAZEM, aby nawiązać wzajemne relacje, lepiej się poznać, wymienić doświadczenia, a przede wszystkim spędzić radośnie i twórczo czas na wzajemnych rozgrywkach sportowych, turnieju piłki siatkowej i we wspólnej zabawie.
Dziękujemy organizatorom tego wspaniałego wydarzenia za profesjonalne przygotowanie spotkania i wszystkich atrakcji. Dziękujemy rodzinom uczniów, które przyjęły gości pod swój dach za gościnność i życzliwość. Było to spotkanie pełne mocy, radości i ŻYCIA!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu RAZEM- już w innej urszulańskiej szkole- na równie pięknym i dobrym spotkaniu.
 
XXVI Niedziela Zwykła

Pierwszy syn z tej przypowieści robi wrażenie człowieka szczerego, posłusznego, kulturalnego i szanującego swojego ojca. Okazuje się jednak, że takim nie jest. Drugi syn - pozornie niegrzeczny i nietaktowny - opamiętał się i wykonał polecenie ojca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby z szacunkiem i bez zwłoki odpowiedział na prośbę ojca.

 

 

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici