logo
Aktualności

INSIEME znaczy RAZEM

W dniach 30.09 - 02.10. we Wrocławiu, miało miejsce niezwykle twórcze i inspirujące spotkanie młodzieży z Liceów Urszulańskich: INSIEME 2022 sport.
INSIEME po włosku znaczy RAZEM. To jedno z ulubionych słów św. Anieli Merici- założycielki Urszulanek. Uczniowie spotkali się RAZEM, aby nawiązać wzajemne relacje, lepiej się poznać, wymienić doświadczenia, a przede wszystkim spędzić radośnie i twórczo czas na wzajemnych rozgrywkach sportowych, turnieju piłki siatkowej i we wspólnej zabawie.
Dziękujemy organizatorom tego wspaniałego wydarzenia za profesjonalne przygotowanie spotkania i wszystkich atrakcji. Dziękujemy rodzinom uczniów, które przyjęły gości pod swój dach za gościnność i życzliwość. Było to spotkanie pełne mocy, radości i ŻYCIA!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu RAZEM- już w innej urszulańskiej szkole- na równie pięknym i dobrym spotkaniu.
 
IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia