logo
Aktualności

Gdynia – Wieczór Modlitwy Młodych

 

W dniu 22 maja w Gdańsku odbył się Diecezjalny Wieczór Modlitwy Młodych poświęcony życiu sióstr zakonnych. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną miał on formę transmisji internetowej. Takie Wieczory organizowane są w Archidiecezji Gdańskiej od 6 lat, kilka razy w roku.

XXXIV Wieczór był przygotowywany od grudnia przez kilka zgromadzeń żeńskich z Trójmiasta i okolic. Kwarantanna, jaka rozpoczęła się od 11 marca, postawiła pod znakiem zapytania całe przedsięwzięcie. Podjęliśmy jednak decyzję o przeniesieniu na ekran tego, co miało być przedstawione na tradycyjnym spotkaniu. W ciągu tygodnia poprzedzającego to wydarzenie każdego dnia publikowane były w Internecie dwa filmiki nagrane przez siostry promujące wydarzenie, które miało się odbyć 22 maja. W tym miejscu pragnę podziękować Siostrom ze wspólnot z Częstochowy, Krakowa i Poznania, które przysłały swoje świadectwa i filmiki, aby wesprzeć organizację Wieczoru Modlitwy Młodych. Dziękuję też Siostrom z Polski i zagranicy, które napisały listy do młodych. Listy te będą wręczone młodzieży na kolejnym WMM-ie, w którym młodzież będzie mogła uczestniczyć osobiście lub zostaną przekazane w istniejących wspólnotach młodzieżowych w Trójmieście.

Wieczór Modlitwy Młodych on-line rozpoczęliśmy w łączności z całą Diecezją modlitwą różańcową, następnie słowo do młodych skierował ks. Krzysztof Nowak – pomysłodawca WMM-ów. Następnie siostry podzieliły się swoim doświadczeniem powołania zakonnego. Po tym nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu, w której kapłani i siostry zawierzali intencje młodych, którzy mogli je wpisywać w komentarzach pod transmisją wydarzenia. W wydarzeniu poprzez łącza internetowe uczestniczyło około 1000 osób. Dla młodych ludzi, którzy zmuszeni byli pozostać w domach taka forma łączności w wydarzeniu, które znali od kilku lat była bardzo ważna. Jedna z wypowiedzi uczennicy z Liceum po WMM on-line była następująca: „Jestem szczęśliwa, że w naszej diecezji są organizowane takie spotkania. Są niezwykła okazją do uwielbienia Boga i łączenia się w modlitwie. Pokazują, że młodzi dalej kochają Jezusa, Boga. Można tam spotkać niesamowitych ludzi. Cieszę się, że mimo tak trudnej sytuacji jaką mamy teraz i tak udało się zorganizować to wydarzenie."

Majowy Wieczór Modlitwy Młodych, choć poświęcony życiu zakonnemu, miał prowadzić przede wszystkim do spotkania z Jezusem na modlitwie. Stał się on okazją do wzajemnego poznania sióstr z różnych zakonów i współpracy, która może owocować kolejnymi dziełami apostolskimi.

s.Katarzyna Starek OSU

filmowy skrót spotkania»»»

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi jest naszą nadzieją. Matka Chrystusa osiągnęła już cel ostateczny – wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba, gdzie cieszy się wiecznym szczęściem i chwałą.

 

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici