logo
Aktualności

Gdynia – Wieczór Modlitwy Młodych

 

W dniu 22 maja w Gdańsku odbył się Diecezjalny Wieczór Modlitwy Młodych poświęcony życiu sióstr zakonnych. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną miał on formę transmisji internetowej. Takie Wieczory organizowane są w Archidiecezji Gdańskiej od 6 lat, kilka razy w roku.

XXXIV Wieczór był przygotowywany od grudnia przez kilka zgromadzeń żeńskich z Trójmiasta i okolic. Kwarantanna, jaka rozpoczęła się od 11 marca, postawiła pod znakiem zapytania całe przedsięwzięcie. Podjęliśmy jednak decyzję o przeniesieniu na ekran tego, co miało być przedstawione na tradycyjnym spotkaniu. W ciągu tygodnia poprzedzającego to wydarzenie każdego dnia publikowane były w Internecie dwa filmiki nagrane przez siostry promujące wydarzenie, które miało się odbyć 22 maja. W tym miejscu pragnę podziękować Siostrom ze wspólnot z Częstochowy, Krakowa i Poznania, które przysłały swoje świadectwa i filmiki, aby wesprzeć organizację Wieczoru Modlitwy Młodych. Dziękuję też Siostrom z Polski i zagranicy, które napisały listy do młodych. Listy te będą wręczone młodzieży na kolejnym WMM-ie, w którym młodzież będzie mogła uczestniczyć osobiście lub zostaną przekazane w istniejących wspólnotach młodzieżowych w Trójmieście.

Wieczór Modlitwy Młodych on-line rozpoczęliśmy w łączności z całą Diecezją modlitwą różańcową, następnie słowo do młodych skierował ks. Krzysztof Nowak – pomysłodawca WMM-ów. Następnie siostry podzieliły się swoim doświadczeniem powołania zakonnego. Po tym nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu, w której kapłani i siostry zawierzali intencje młodych, którzy mogli je wpisywać w komentarzach pod transmisją wydarzenia. W wydarzeniu poprzez łącza internetowe uczestniczyło około 1000 osób. Dla młodych ludzi, którzy zmuszeni byli pozostać w domach taka forma łączności w wydarzeniu, które znali od kilku lat była bardzo ważna. Jedna z wypowiedzi uczennicy z Liceum po WMM on-line była następująca: „Jestem szczęśliwa, że w naszej diecezji są organizowane takie spotkania. Są niezwykła okazją do uwielbienia Boga i łączenia się w modlitwie. Pokazują, że młodzi dalej kochają Jezusa, Boga. Można tam spotkać niesamowitych ludzi. Cieszę się, że mimo tak trudnej sytuacji jaką mamy teraz i tak udało się zorganizować to wydarzenie."

Majowy Wieczór Modlitwy Młodych, choć poświęcony życiu zakonnemu, miał prowadzić przede wszystkim do spotkania z Jezusem na modlitwie. Stał się on okazją do wzajemnego poznania sióstr z różnych zakonów i współpracy, która może owocować kolejnymi dziełami apostolskimi.

s.Katarzyna Starek OSU

filmowy skrót spotkania»»»

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia