logo
Aktualności

„Eucharystia daje życie”

11 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze odbył się Kongres Eucharystyczny dzieci komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji częstochowskiej, zorganizowany pod patronatem ks. Arcybiskupa Wacława Depo. 

Pierwszym punktem Kongresu była „animacja ewangelizacyjna”, w której s. Jana Krogul wraz z ks. Sebastianem Koseckim opowiedzieli wszystkim uczestnikom o największym i najbardziej drogocennym Skarbie – Jezusie, Który daje się nam w Eucharystii. Dzieci szukały na Błoniach Jasnogórskich szkatułki z ukrytym skarbem, śpiewały piosenki i wysłuchały katechezy eucharystycznej.  

Następnie uczestnicy modlili się podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo. Bezpośrednio po Eucharystii miała miejsce procesja z Najświętszym Sakramentem, adoracja i uwielbienie Pana Boga radosnym śpiewem. Na koniec atrakcją tego pięknego wydarzenia był koncert znanego wszystkim zespołu “Arka Noego”.

Był to wspaniały czas, nie tylko pełen słońca, ale również Bożego Ducha, doświadczenia wspólnoty, radosnej modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Wielką radość i wdzięczność w sercu sprawiał widok rzeszy dzieci w białych, komunijnych strojach, ministrantów i lektorów oraz dzieci ze scholek parafialnych. To znak, że duszpasterstwo parafialne jest prężne i – miejmy nadzieję - rozwija się z odnowioną siłą po trudnych czasach epidemii.

                                                                                                                                                                                                       s. JK

XIII Niedziela Zwykła

Pójście za Jezusem domaga się całkowitego oddania i zaangażowania w sprawy królestwa Bożego. Głoszenie Dobre Nowiny staje się głównym celem i zajmuje pierwsze miejsce w życiu ucznia Chrystusowego, który musi porzucić dawne życie, pozostawić wiele, rezygnować z osobistych planów i układów na dobre, wygodne i bezpieczne życie.

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici