logo
Aktualności

Dziewczęca Służba Maryjna z Grybowa zwycięzcą konkursu

Trzy przedstawicielki Dziewczęcej Służby Maryjnej z Grybowa wzięły udział w diecezjalnym konkursie plastycznym dotyczącym patronek grupy.

Trzy wspaniale i dzielne dziewczyny  z grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej Grybów, którą prowadzi s. Małgorzata,  20 listopada wzięły udział w diecezjalnym konkursie plastycznym dotyczącym głównych patronek tej grupy. Miały się one zapoznać z postaciami: Maryi, świętej Jadwigi oraz błogosławionej Karoliny. Bohaterką konkursu była Karolina Kózkówna.

Temat konkursu: "Błogosławiona Karolina - jak można ją dzisiaj naśladować?",  został podany dopiero po przybyciu na miejsce, czyli w oratorium Księży Filipinów w Tarnowie. Na konkurs stawiły się reprezentacje większości  grup DSM-ów z diecezji tarnowskiej.  Dziewczyny w składzie: Ewelina  Ziółko, Agnieszka Pękala i Katarzyna Niepsuj wykonały wspaniałą pracę plastyczną, która znalazła uznanie w oczach komisji. Zajęły bezapelacyjne pierwsze miejsce! Komisja jednogłośnie stwierdziła, że praca ma głęboką wymowę teologiczną. Natomiast humorystycznym  akcentem była …. krowa. Komisja pochwaliła dziewczyny, że  wiedzą o tym, że mleko nie pochodzi z Biedronki…

 

s. Małgorzata Krzesińska OSU

I Niedziela Adwentu

Każdy, w swoim życiu przeżywa własny adwent. Okres ten może niekiedy trwać długo, może być trudny i bolesny. Pojawiają się znaki, które poprzez rożne okoliczności czy wydarzenia wskazują na obecność Jezusa, który nas zauważa, troszczy się o nas i uczestniczy we wszystkich sytuacjach naszego życia.

 

 

 

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici