logo
Aktualności

Dzień Regionalny w szkole w Rybniku

5 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku, odbył się „Dzień Regionalny”, w ramach którego uczniowie mogli wziąć udział w wielu akcjach i konkursach.

Podczas apelu dla klas 4-6, panie powiedziały (a właściwie „padały”, bo mówiły po śląsku), co będzie się działo. Dzieci miały możliwość zrobić sobie zdjęcie ze śląskimi gadżetami, a także szukały par wyrazów – śląskiego słówka i jego polskiego odpowiednika. Ponadto rozwiązywały rebusy oraz zapoznawały się z informacjami na temat historii Rybnika i rybnickich zabytków.

Na gazetce zaprezentowano prace plastyczne i fotografie wykonane przez uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Niektórzy z uczestników Dnia Regionalnego założyli koszulki że śląskimi napisami.

Po południu odbył się VI Urszulański Konkurs Gwary Śląskiej, podczas którego można było usłyszeć niesamowicie utalentowanych młodych ludzi, którzy potrafią mówić gwarą. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie!

Więcej na stronie Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku.

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia