logo
Aktualności

„Chodźcie, a zobaczycie”… Otwarty klasztor

2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, a od 1997 roku  – dzięki Janowi Pawłowi II – Międzynarodowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza wspólnota postanowiła przybliżyć dzieciom i młodzieży swojej szkoły charakter życia osób, wybierających drogę rad ewangelicznych.

Już podczas porannej modlitwy z uczniami krótko opowiedziałyśmy o historii, specyfice naszego powołania i misji dla Kościoła i świata. Nasza wspólnota zdecydowała ponadto, że w tym dniu otworzymy swój klasztor, by młodzież mogła zobaczyć jak wygląda klauzura, mieszkania sióstr, refektarz, sala, gdzie się spotykamy.

Uczniowie z wielką kulturą, szacunkiem i zainteresowaniem oglądali zakątki domu, poznawali zwyczaje i zadawali pytania  dotyczące codzienności.

Na koniec każda z odwiedzających grup modliła się w kaplicy za osoby Bogu poświęcone i o nowe powołania. Był to bardzo miły dzień dla nas, ale też – jak ufamy – dla młodych.

s. Ewa. Pyzik OSU

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici