logo
Aktualności

„Chodźcie, a zobaczycie”… Otwarty klasztor

2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, a od 1997 roku  – dzięki Janowi Pawłowi II – Międzynarodowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza wspólnota postanowiła przybliżyć dzieciom i młodzieży swojej szkoły charakter życia osób, wybierających drogę rad ewangelicznych.

Już podczas porannej modlitwy z uczniami krótko opowiedziałyśmy o historii, specyfice naszego powołania i misji dla Kościoła i świata. Nasza wspólnota zdecydowała ponadto, że w tym dniu otworzymy swój klasztor, by młodzież mogła zobaczyć jak wygląda klauzura, mieszkania sióstr, refektarz, sala, gdzie się spotykamy.

Uczniowie z wielką kulturą, szacunkiem i zainteresowaniem oglądali zakątki domu, poznawali zwyczaje i zadawali pytania  dotyczące codzienności.

Na koniec każda z odwiedzających grup modliła się w kaplicy za osoby Bogu poświęcone i o nowe powołania. Był to bardzo miły dzień dla nas, ale też – jak ufamy – dla młodych.

s. Ewa. Pyzik OSU

X Niedziela Zwykła

Jezus był postacią kontrowersyjną od początku swojej działalności apostolskiej. Do Chrystusa garnęli się ludzie, którzy szczerze słuchali Jego nauczania, chorzy, aby odzyskać zdrowie czy uwolnienie z mocy złego ducha. Oni uwierzyli w boskie posłannictwo Jezusa.

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici