logo
Aktualności

„Chodźcie, a zobaczycie”… Otwarty klasztor

2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, a od 1997 roku  – dzięki Janowi Pawłowi II – Międzynarodowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasza wspólnota postanowiła przybliżyć dzieciom i młodzieży swojej szkoły charakter życia osób, wybierających drogę rad ewangelicznych.

Już podczas porannej modlitwy z uczniami krótko opowiedziałyśmy o historii, specyfice naszego powołania i misji dla Kościoła i świata. Nasza wspólnota zdecydowała ponadto, że w tym dniu otworzymy swój klasztor, by młodzież mogła zobaczyć jak wygląda klauzura, mieszkania sióstr, refektarz, sala, gdzie się spotykamy.

Uczniowie z wielką kulturą, szacunkiem i zainteresowaniem oglądali zakątki domu, poznawali zwyczaje i zadawali pytania  dotyczące codzienności.

Na koniec każda z odwiedzających grup modliła się w kaplicy za osoby Bogu poświęcone i o nowe powołania. Był to bardzo miły dzień dla nas, ale też – jak ufamy – dla młodych.

s. Ewa. Pyzik OSU

V Niedziela Wielkiego Postu

Przy grobie Łazarza, Jezus wzruszył się i zapłakał. Syn Boży bardzo głęboko przeżywał śmierć swojego oddanego przyjaciela oraz cierpienia Marty i Marii po stracie brata. W Betanii objawia swoje prawdziwe człowieczeństwo. Jest bliski, czuły, współczujący. 

 

 

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici