logo
Aktualności

CZUWJACIE!

Adwent wzbudza w nas uczucia i nadzieje, których sobie nie uświadamiamy w innym okresie. Teraźniejszość, w której żyjemy jest taka, jaka jest - często ciemna i trudna; być może wydaje nam się bez wyjścia. Adwent oznacza przyszłość. Historia jeszcze się nie skończyła. Nie wszystko pozostanie tak, jak jest. Coś „nowego” nas oczekuje.

A zatem, jakaś ucieczka z twardej teraźniejszości w piękną, ale nierealną przyszłość? Jezus nie nakazywał nam nigdy ucieczki od tego świata, ani nie dał podstaw, byśmy snuli nierealne marzenia o lepszej, piękniejszej przyszłości. Przestrzegał natomiast: Czuwajcie! To znaczy pracujcie, czyńcie, co w waszej mocy, aby wasze czasy stawały się jaśniejsze, bardziej ludzkie i boskie zarazem.
Powiedz mi, co mam czynić, Panie, by tak było i pomóż mi to wypełnić!

Również nasze szkoły przygotowały dla swoich uczniów propozycje na przeżycie adwentu...
Wrocław:
Adwentowy #urszu tuning-naprawiamy.ulepszamy>>>

Rybnik:
Razem czekajmy na przychodzącego Pana>>>

Kraków:
Adwent 2020>>> 

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia