logo
Aktualności

„Bądźcie ekspertami Bożej Miłości” - VIII UDM

W niedzielę 26 maja 2019 r. Przeżywaliśmy trzeci dzień VIII Urszulańskich Dni Młodych. Był to jednocześnie czas zakończenia spotkania i naszego rozesłania do naszych środowisk.

Niedzielny poranek rozpoczął się nieco później. Mogliśmy zatem odespać po nocnym czuwaniu, które przeżywaliśmy w sobotę. Szczęśliwi i wypoczęci rozpoczęliśmy dzień z Maryją, polecając Bogu przez Jej wstawiennictwo nasze Mamy w przypadający dziś Dzień Matki.

Centralnym punktem dnia była Eucharystia, podczas której dziękowaliśmy za piękny czas kolejnego spotkania Urszulańskich Dni Młodych. W homilii nasz duszpasterz spotkania, ks. Rafał Sorkowicz zachęcał: „Bądźcie ekspertami Bożej Miłości. Nie tej ludzkiej, którą proponuje świat, ale doskonałej Miłości Boga.” Podkreślał również, że nikt z nas nie wyjeżdża z tego spotkania takim samym, jak tu przyjechał. To bardzo ważna prawda, umacniająca nas w czasie powrotu do swoich środowisk. Pewnego rodzaju "drogowskazem" dla nas wszystkich może być także adhortacja Papieża Franciszka "Christus Vivit", której egzemplarz otrzymał każdy w uczestników na zakończenie spotkania. 

Po Mszy Świętej nadszedł czas dalszych podziękowań, tym razem wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg VIII Urszulańskich Dni Młodych. Żegnaliśmy się w atmosferze wdzięczności, radości i… miłości, która przecież była celem naszego tegorocznego spotkania. 

Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie i niezależnie od tematu kolejnego spotkania, będziemy obdarowywać się wzajemnie tym największym otrzymanym od Boga darem, jakim jest Miłość.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z naszego spotkania.

 

Agnieszka Kozłowska

fot. Jakub Wojsławski, s. Joanna Żuk OSU

V Niedziela Wielkanocna

Z Jezusem jesteśmy złączeni przez wiarę, modlitwę oraz przez wypełnianie Jego słowa. Zjednoczenie z NIM wymaga, podobnie jak krzew winny , oczyszczenia i przycinania dla lepszego owocowania. Proces ten dokonuje się przez Słowo Jezusa, które również umacnia w wypełnieniu woli Boga. Oczyszczanie i przycinanie jest procesem bolesnym, ale nie jest czynnością niszczycielską, ponieważ dokonuje tego delikatna ręka kochającego Boga.

 

 

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia