logo
Aktualności

„Bądźcie ekspertami Bożej Miłości” - VIII UDM

W niedzielę 26 maja 2019 r. Przeżywaliśmy trzeci dzień VIII Urszulańskich Dni Młodych. Był to jednocześnie czas zakończenia spotkania i naszego rozesłania do naszych środowisk.

Niedzielny poranek rozpoczął się nieco później. Mogliśmy zatem odespać po nocnym czuwaniu, które przeżywaliśmy w sobotę. Szczęśliwi i wypoczęci rozpoczęliśmy dzień z Maryją, polecając Bogu przez Jej wstawiennictwo nasze Mamy w przypadający dziś Dzień Matki.

Centralnym punktem dnia była Eucharystia, podczas której dziękowaliśmy za piękny czas kolejnego spotkania Urszulańskich Dni Młodych. W homilii nasz duszpasterz spotkania, ks. Rafał Sorkowicz zachęcał: „Bądźcie ekspertami Bożej Miłości. Nie tej ludzkiej, którą proponuje świat, ale doskonałej Miłości Boga.” Podkreślał również, że nikt z nas nie wyjeżdża z tego spotkania takim samym, jak tu przyjechał. To bardzo ważna prawda, umacniająca nas w czasie powrotu do swoich środowisk. Pewnego rodzaju "drogowskazem" dla nas wszystkich może być także adhortacja Papieża Franciszka "Christus Vivit", której egzemplarz otrzymał każdy w uczestników na zakończenie spotkania. 

Po Mszy Świętej nadszedł czas dalszych podziękowań, tym razem wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg VIII Urszulańskich Dni Młodych. Żegnaliśmy się w atmosferze wdzięczności, radości i… miłości, która przecież była celem naszego tegorocznego spotkania. 

Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie i niezależnie od tematu kolejnego spotkania, będziemy obdarowywać się wzajemnie tym największym otrzymanym od Boga darem, jakim jest Miłość.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z naszego spotkania.

 

Agnieszka Kozłowska

fot. Jakub Wojsławski, s. Joanna Żuk OSU

III Niedziela Wielkanocna

Słowa i łamanie chleba połączyły dwóch uczniów wracających z Emaus z apostołami w Jerozolimie. Uczniowie z Emaus opowiadają o spotkaniu z Jezusem Zmartwychwstałym, którego rozpoznali przy łamaniu chleba. 

Na dziś

Proście Go, uniżajcie się wobec niezmierzonej potęgi Boga.

św. Aniela Merici