logo
Aktualności

ALE rekolekcje... o szczęściu

W dniach 15-17 września 2023, u Urszulanek w Krakowie miały miejsce rekolekcje dla dziewczyn rozeznających powołanie. Rekolekcje były przeżywane pod hasłem „Panie chcę pójść za Tobą… ALE... (Łk 9,61)".

Niecałe trzy dni wystarczą, żeby przeżyć naprawdę wiele w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia. Była wspólnota, była modlitwa, było prowadzenie o. Tomasza Koperka CR. Był śmiech i rozmowy oraz głęboka cisza, w której każdy przemierzał własną wędrówkę. CHRONOS nam się poszerzył a KAIROS przybliżył. Czas jest inny, kiedy wypełnia się go po brzegi świadomym poszukiwaniem i czuwaniem.

Ważnym i wyjątkowym momentem było spotkanie z siostrami ze wspólnoty krakowskiej. Bez szczegółowego planowania, bez aranżacji, Duch Święty prowadził nas w tej niezwykłej chwili wspólnego dzielenia się osobistą drogą powołania każdej z sióstr. Wyczuwało się ożywienie i ogień Boży, który pali serca, lecz je nie spala na popiół. Zostaje wieczny żar, tęsknota i pragnienie pełnienia JEGO Woli.

Rozeznawaj- nie przestawaj. Nie przegap swego czasu.

s. Anna K., s. Jana K.

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici