logo
Aktualności

ALE rekolekcje... o szczęściu

W dniach 15-17 września 2023, u Urszulanek w Krakowie miały miejsce rekolekcje dla dziewczyn rozeznających powołanie. Rekolekcje były przeżywane pod hasłem „Panie chcę pójść za Tobą… ALE... (Łk 9,61)".

Niecałe trzy dni wystarczą, żeby przeżyć naprawdę wiele w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia. Była wspólnota, była modlitwa, było prowadzenie o. Tomasza Koperka CR. Był śmiech i rozmowy oraz głęboka cisza, w której każdy przemierzał własną wędrówkę. CHRONOS nam się poszerzył a KAIROS przybliżył. Czas jest inny, kiedy wypełnia się go po brzegi świadomym poszukiwaniem i czuwaniem.

Ważnym i wyjątkowym momentem było spotkanie z siostrami ze wspólnoty krakowskiej. Bez szczegółowego planowania, bez aranżacji, Duch Święty prowadził nas w tej niezwykłej chwili wspólnego dzielenia się osobistą drogą powołania każdej z sióstr. Wyczuwało się ożywienie i ogień Boży, który pali serca, lecz je nie spala na popiół. Zostaje wieczny żar, tęsknota i pragnienie pełnienia JEGO Woli.

Rozeznawaj- nie przestawaj. Nie przegap swego czasu.

s. Anna K., s. Jana K.

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici