logo
Aktualności

ADWENTOWE REKOLEKCJ MODLITWY JEZUSOWEJ

Kontemplacja jest zamieszkaniem w domu Boga, jakim jesteśmy my sami; poddaniem całej naszej istoty Bogu i trwaniem w Nim; to pozostawanie w ciszy umysłu i serca z uważnością na obecność Boga. Jest to miłująca Obecność! Przestrzeń, w  której Bóg, przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym, nieustannie kształtuje nas na swoje podobieństwo.

Rekolekcje są zaproszeniem, aby wejść na drogę kontemplacji przez modlitwę Jezusową. Przyzywając z wiarą i pokorą imienia Jezus, stajemy w Jego obecności. Imię JEZUS zawiera wszystko. W Nim jest zbawienie, życie i zmartwychwstanie nasze. Na tę drogę może wejść każdy, kto odkrywa pragnienie modlitwy w ciszy i prostocie serca.

Organizacja: Rekolekcje rozpoczynają się 30 listopada i trwają 21 dni.  W poniedziałki i czwartki odbywać się będą spotkania on-line; uczestnicy będą stopniowo wprowadzani w modlitwę Jezusową i otrzymają wskazania pomocne w jej praktykowaniu w codziennym życiu. Niektóre materiały będą przesyłane na skrzynkę mailową. Każdego dnia na modlitwę przeznaczamy 30 min. w dogodnym dla siebie czasie.

Zgłoszenia proszę kierować drogą mailową na adres: modlitwajezusowa20@gmail.com; w odpowiedzi otrzymacie link do spotkań.

s. Weronika Dryl OSU

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego.

św. Aniela Merici