logo
Aktualności

ADWENTOWE REKOLEKCJ MODLITWY JEZUSOWEJ

Kontemplacja jest zamieszkaniem w domu Boga, jakim jesteśmy my sami; poddaniem całej naszej istoty Bogu i trwaniem w Nim; to pozostawanie w ciszy umysłu i serca z uważnością na obecność Boga. Jest to miłująca Obecność! Przestrzeń, w  której Bóg, przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym, nieustannie kształtuje nas na swoje podobieństwo.

Rekolekcje są zaproszeniem, aby wejść na drogę kontemplacji przez modlitwę Jezusową. Przyzywając z wiarą i pokorą imienia Jezus, stajemy w Jego obecności. Imię JEZUS zawiera wszystko. W Nim jest zbawienie, życie i zmartwychwstanie nasze. Na tę drogę może wejść każdy, kto odkrywa pragnienie modlitwy w ciszy i prostocie serca.

Organizacja: Rekolekcje rozpoczynają się 30 listopada i trwają 21 dni.  W poniedziałki i czwartki odbywać się będą spotkania on-line; uczestnicy będą stopniowo wprowadzani w modlitwę Jezusową i otrzymają wskazania pomocne w jej praktykowaniu w codziennym życiu. Niektóre materiały będą przesyłane na skrzynkę mailową. Każdego dnia na modlitwę przeznaczamy 30 min. w dogodnym dla siebie czasie.

Zgłoszenia proszę kierować drogą mailową na adres: modlitwajezusowa20@gmail.com; w odpowiedzi otrzymacie link do spotkań.

s. Weronika Dryl OSU

I Niedziela Adwentu

W sposób widzialny, w pełni i w majestacie przybędzie powtórnie w momencie Paruzji. Dlatego trzeba czuwać i przygotowywać się podczas ziemskiego życia na tak ważne wydarzenie, które zadecyduje o naszym wiecznym przeznaczeniu. Najlepszym przygotowaniem jest odpowiedzialne przeżywanie każdego dnia wśród ludzi okazując im życzliwość, miłość, współczucie, pomoc, zrozumienie i przebaczenie. 

Na dziś

Miejmy zawsze serca rozpalone miłością.

św. Aniela Merici