logo
Aktualności

85 lat urszulanek w Limie

Uroczystość Świętej Urszuli, 21 października 2021 roku, w Limie miała szczególnie uroczysty charakter, ponieważ obchodziliśmy 85. rocznicę obecności urszulanek w Peru i powstania szkoły św. Urszuli.

Siostra Erika Stanulla, jedna z sióstr urszulanek pracujących obecnie w Peru, wspominała ze wzruszeniem początki tej fundacji. Siostry z Niemiec przypłynęły do Limy w kilku grupach statkiem.

Ich podróż trwała cały miesiąc. Na początku była to szkoła dla dzieci z rodzin niemieckich, które uciekły przed dochodzącym w tym czasie coraz bardziej do głosu nazizmem. Do szkoły, która wychowuje obecnie  przyszłą elitę peruwiańska, uczęszcza 1033 uczennice.

W czasie uroczystej Eucharystii, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Peru, abp Nicola Girazoli, w procesji z darami niesiony był piękny krzyż z kwiatów. Był on wyrazem wdzięczności składanej Bogu za 85 lat pracy wychowawczej - "wczoraj i dziś" - tak wielu sióstr i współpracowników.

W Peru już drugi rok nauczanie odbywa się zdalne, także we mszy świętej, ze względów sanitarnych, uczestniczyli tylko niektórzy nauczyciele i zaproszeni goście. Pozostali współpracownicy i uczennice mogli w niej uczestniczyć dzięki transmisji online.

Dziękujemy wszystkim Siostrom za modlitwę i nadesłane życzenia, a szczególnie siostrze Urszuli Kupczyk, która razem z dziećmi z kola misyjnego nagrała piękne hiszpańskie piosenki i życzenia. Szczęść Boże!

życzenia i piosenka>>>

galeria>>>

s.Barbara Żaba osu

IV Niedziela Zwykła

Jezus widząc tłumy, wszedł na górę i nauczał. Mówił o ludziach, których nazwał błogosławionymi czyli szczęśliwymi. 

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici