logo
Aktualności

30 lat życia konsekrowanego Bogu - spotkanie rocznikowe

W dniach od 8-11 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie rocznika '93, który w tym roku obchodzi 30. rocznicę profesji zakonnej.

Uczestniczyły w nim siostry: Bożysława i Bernadetta z Poznania- Pokrzywno, s. Gabriela z Tarnowa, s. Magdalena z Wrocławia,  s. Imelda z Rybnika i s. Bogna z Częstochowy. Pod okiem Matki Bożej Jasnogórskiej siostry razem modliły się, dziękowały za minione lata życia zakonnego, dzieliły się swoim życiem i w duchu radości, kolejny raz, powierzyły się Bogu.

Ogromną łaską i dużym przeżyciem była Eucharystia w intencji sióstr u stóp Maryi. Siostry uczestniczyły również w uroczystości pogrzebowej naszej śp. siostry Mieczysławy Słomiany. SOLI DEO GLORIA!

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici